RTU un RSU tuvākajā nākotnē cer darba tirgum piedāvāt medicīnas inženierijas speciālistus
Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) tuvākajā nākotnē cer darba tirgum piedāvāt medicīnas inženierijas un biotehnoloģiju speciālistus, to paredz šodien starp abām universitātēm noslēgtais stratēģiskās partnerības līgums.
Paredzot vairāku kopīgu studiju programmu izveidi, zinātniskās pētniecības projektu īstenošanu un efektīvu abu pušu īpašumā esošās infrastruktūras izmantošanu, universitātes cer izglītot studentus jomās, kurās akūti trūkst speciālistu ne tikai Latvijā, bet arī visā Eiropā. Kā atzina abu augstskolu rektori, šādas sadarbības potenciālie augļi vēl pat, iespējams, nav aptverami, bet jau patlaban ir redzams, ka veiktās iestrādnes spēj dod augstus rezultātus.
Līgums ieliks pamatu tālākas kopīgas sadarbības veidošanai un attīstībai, kas nākotnē paredz vēl vairāku kopīgu studiju programmu izveidi, zinātniskās pētniecības projektu īstenošanu un efektīvu abu pušu īpašumā esošās infrastruktūras izmantošanu.
Jautāti, vai, ņemot vērā studentu skaita kritumu, kā arī citas nozarei aktuālas problēmas, universitātes neplāno apvienoties, rektori šādu scenāriju neizslēdza. RTU rektors Leonīds Ribickis aģentūrai LETA skaidroja, ka patlaban tas nav aktuāls jautājums, tomēr tuvākajos gados to varētu apsvērt, apvienojoties vienā spēcīgā mācību iestādē. Arī RSU rektors pauda, ka tas nav izslēgts, tomēr, ja universitātes lems par labu apvienošanai, tad tās saglabās savas identitātes. Tomēr pagaidām tas nav universitāšu dienaskārtībā.
Kā vienu no prioritārajiem sadarbības virzieniem abas universitātes redz kopīgu darbu starpdisciplināru studiju programmu ieviešanā un attīstīšanā. Tam par pamatu kalpo jau pastāvošā sadarbība - no 2014./2015.studiju gada tiek īstenota kopīga studiju programma "Medicīnas inženierija un fizika", savukārt no 2015./2016.studiju gada tiks realizēta kopīga studiju programma "Rūpnieciskā farmācija".
Līdz ar stratēģiskās partnerības līguma stāšanos spēkā plānots šo sadarbības virzienu paplašināt, sniedzot iespējas studējošajiem izmantot arī abu universitāšu rīcībā esošo infrastruktūru kopīgu sporta un kultūras pasākumu organizēšanā.
Abas universitātes apņemas veicināt sadarbību zinātnes, pētniecības, tehnoloģiju pārneses un inovāciju jomā. Plānots attīstīt sadarbību biznesa atbalsta infrastruktūras veidošanā, kopīgu grantu organizēšanā un finansēšanā, divpusējā pētniecības projektu veikšanā gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, kā arī zinātnisko konferenču organizēšanā un zinātnisko rakstu krājumu izdošanā.
Apzinoties aizvien pieaugošo internacionalizācijas nozīmi augstākajā izglītībā, abas universitātes apņemas veicināt augstākās izglītības eksportspēju, iesaistīties kopīgos starptautiskos pētījumu projektos, sadarboties ārzemju studentu piesaistē, uzņemšanā un izglītošanā, organizēt kopīgus starptautiskā mārketinga un komunikācijas pasākumus ārpus Latvijas.
LETA