Rīgas Austrumu slimnīcā notiks starptautisks simpozijs par jauno tehnoloģiju pielietošanu audzēja pacientu ārstēšanā
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas klīnikas speciālisti šonedēļ, 16.decembrī, rīko starptautisku simpoziju par jauno tehnoloģiju pielietošanu onkoloģisko pacientu ārstēšanā.
Jau divus gadus Rīgas Austrumu slimnīcas stacionārā "Latvijas Onkoloģijas centrs" darbojas Baltijas valstīs vienīgā stereotaktiskās staru terapijas iekārta, kas ļauj veikt modernākās stereotaktiskās staru terapijas un radioķirurģijas procedūras.
Kā akcentē Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas klīnikas vadītāja Olga Utehina, jaunā staru terapijas iekārta sniedz iespēju precīzi noteikt audzēja atrašanās vietu un mērķēt starus tieši uz to, neskarot apkārtējos audus. Turklāt iekārta strādā ar lielāku jaudu un ļauj samazināt apstarošanas procedūru ilgumu.
Onkoloģiskajiem pacientiem būtiski ir arī tas, ka stereotaktiskā staru terapija atsevišķos gadījumos var būt alternatīva ķirurģijai un līdz ar to ir pacientiem saudzīgāka.
Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas klīnikas speciālisti šo gadu laikā ir uzkrājuši nozīmīgu pieredzi staru terapijā un pielietojuši jaunas augstu tehnoloģiju ārstniecības metodes, ar kurām tiks iepazīstināti Latvijas Onkologu asociācijas, Latvijas Radiologu asociācijas, Latvijas Neiroķirurgu asociācijas un Latvijas Terapeitiskās radioloģijas asociācijas biedri.
Vienlaikus pasākumā piedalīsies Beļģijas un Krievijas onkoloģijas speciālisti, kas dalīsies pieredzē par jauno tehnoloģiju izmantošanu plaušu un galvas audzēju ārstēšanā.
Rīgas Austrumu slimnīcas Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas klīnikā pacientu skaits ik gadu pieaug. Ja pērn palīdzība sniegta 2518 pacientiem, tad šogad - 2810 pacientiem. Vidēji vienam pacientam nepieciešams 21 staru terapijas seanss.
Informāciju sagatavoja Dace Kārkliņa, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas preses sekretāre.