Rīgas Austrumu slimnīcā darbu uzsākusi Multiplās sklerozes vienība
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Rīgas Austrumu slimnīcā) uzsākusi darbu Multiplās sklerozes vienība, nodrošinot pacientiem pilna cikla aprūpi - ambulatorās konsultācijas un stacionāro izmeklēšanu, terapijas panesamības kontroli un medikamentu lietošanas apmācības.
Multiplās sklerozes vienība nodrošina pacientiem ne tikai Latvijā tradicionālo slimības paasinājumu ārstēšanu, bet arī imūnmodulējušo terapiju, kas samazina paasinājumu biežumu un smagumu, vai ļoti veiksmīgos gadījumos gandrīz pilnībā atbrīvo no paasinājumiem.
Rīgas Austrumu slimnīca kā lielākā daudzprofila slimnīca valstī Multiplās sklerozes vienības aprūpē esošajiem pacientiem spēj piedāvāt dažādu nozaru speciālistu konsultācijas, tai skaitā, neiroradiologu, imunologu, rehabilitologu, neiropsihologu.
Īpaša uzmanība tiek pievērsta diagnostikai, magnētiskās rezonanses izmeklējumu izvērtēšanā sadarbojoties ar augstākā līmeņa neiroradiologiem, kas īpaši specializējušies demielinizējošo slimību diagnostikā.
Multiplās sklerozes vienība katram pacientam nodrošina individualizētu pieeju un uzraudzību ārstēšanās procesā. Pacienti tiek apmācīti medikamentu ievadīšanā, aprūpes personāls regulāri kontrolē, vai pacientiem nerodas blaknes no medikamentu lietošanas, tiek uzraudzīts, lai pacienti regulāri veic nepieciešamās analīzes.
"Apliecinājums Multiplās sklerozes vienības darbības kvalitātei ir pastāvīgi pieaugošais pacientu skaits. Nebūt ne visiem multiplās sklerozes pacientiem ir uzreiz jāuzsāk imūnmodulējošā terapija. Piemēram, diagnosticējot multiplo sklerozi, ne vienmēr nepieciešams uzsākt imūnmodulējošo terapiju, ja pacientam ir tāda saslimšanas forma, ka nākamais paasinājums būtu pēc 10 vai 15 gadiem. Līdz ar to tik nopietna iejaukšanās imūnās sistēmas darbībā nebūtu attaisnojama. Mums ir svarīga pacienta veselība, tāpēc katrā gadījumā ārsti meklē atbilstošāko terapiju," stāsta Rīgas Austrumu slimnīcas Multiplās sklerozes vienības vadītājs Ivars Saukāns.
Multiplā skleroze ir relatīvi bieža jaunu cilvēku saslimšana, kas neārstēšanas gadījumā noved pie invaliditātes. Slimības gaitā noārdās nervu šūnu apvalks - mielīns, vēlāk arī šūnu izaugumi. Rezultātā tiek traucēta korekta nervu signālu pārvade, kas slimniekiem izpaužas kā redzes, jušanas, kustību, koordinācijas, līdzsvara, u.c. traucējumi ar sākotnēji pat nemanāmu norisi- vieglu notirpumu, īslaicīgu redzes miglošanos vai galvas sareibšanu.
Informāciju sagatavoja Dace Kārkliņa, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas preses sekretāre.