Redz ieguvumus no gadu ilgušā projekta jauniešiem ar invaliditāti "Mēs varam, ja mēs gribam!"
Nedēļas nogalē biedrība "Latvijas bērniem ar kustību traucējumiem" ar semināru noslēgs pērn sākto projektu "Mēs varam, ja mēs gribam!", aģentūru LETA informēja projekta asistente Dana Dūda-Čača.
Biedrība sāka projektu 2014.gada septembrī, lai uzlabotu situāciju jauniešiem ar invaliditāti - lai viņi spētu ticēt saviem spēkiem un dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi, būtu sociāli un ekonomiski aktīvi, veiksmīgi integrējoties sabiedrībā.
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Zane Gaile norāda, ka pēc programmas noslēgšanās katram no 30 iesaistītajiem jauniešiem vecumā no 12 līdz 25 gadiem bija vērojama funkcionālo spēju uzlabošanās, kā arī uzlabojās jauniešu pašaktivitāte un spēja darboties kolektīvā.
Tāpat projekts pierādījis, ka jauniešus ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem var veiksmīgi apvienot grupu nodarbībās, lai veicinātu kontaktēšanās prasmes un sekmētu ieinteresētību fiziskajās nodarbībās.
Kā viena no inovācijām, ieviešot projektu, izmantota kombinētā apļa fizioterapijas metode, kur ar apļa treniņu palīdzību vairāki jaunieši strādāja vienlaicīgi, tādējādi viens otru mudinot sasniegt labākus rezultātus. Šī metode, pirmkārt, ir orientēta uz konkrētu fizioloģisku problēmu risināšanu, ņemot vērā vecuma un iesaistīto personu individuālos sagatavotības rādītājus, taču tajā pašā laikā liekot uzsvaru uz grupas kopējā rezultāta sasniegšanu un socializēšanās aktivitātēm. Otrkārt, metode ļāva ikdienas darbā saskarties ar citiem vienaudžiem, veidot savstarpējo dialogu un iepazīties ar citu pusaudžu problēmām, kā arī līdzdarboties to risināšanā.
Sākot dalību projektā, katram jaunietim tika izvirzīti īstermiņa mērķi, kuru galvenais uzdevums bija uzlabot viņu pašaktivitāti, pašiniciatīvu, kā arī pašaprūpi, lai jaunietis, kļūstot par pieaugušo, varētu būt neatkarīgs un iekļauties sabiedrībā.
Biedrība "Latvijas bērniem ar kustību traucējumiem" dibināta 2001.gada 7.decembrī. Biedrībai piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Tā ir atvērta jebkurai ģimenei Latvijā. Pašlaik biedrībā ir 262 ģimenes, kuras audzina bērnus ar īpašām vajadzībām (kustību un garīgās attīstības traucējumiem), kā arī personas, kas atbalsta biedrības izvirzītos mērķus.
Projekta noslēguma pasākums paredzēts sestdien, 29.augustā, plkst.11 "NVO nama" pirmā stāva zālē, Laimdotas ielā 42, Rīgā.
LETA