Par pīrsingu jāmaksā ar veselību biežāk, nekā domāts
Rotājumus, kas organismam ir svešķermeņi, mēdz likt nabā, mēlē, degunā, lūpās, uzacīs un dzimumorgānos. Jaunieši uzskata, ka pīrsings nav bīstams, ja vien caurduršanas brīdī ievēroti higiēnas noteikumi. Diemžēl tā nav.
Pēc ASV Dermatoloģijas akadēmijas datiem, aizvien pieaug alerģisko reakciju skaits uz miesas rotājumu sastāvā ietilpstošo niķeli. Alerģiskā reakcija un infekcijas izpaužas gandrīz vienādi un ir grūti atšķiramas.
Bet vācu plastiskie ķirurgi brīdina pīrsinga mīļotājus, ka, apnikušu rotājumu demontējot, tas var atstāt rētu, turklāt pastāv augsts infekcijas risks. Saskaroties ar ādu, metāls paver ceļu daudzu slimību ierosinātājiem, un kārotās oriģinalitātes sekas nereti ir pat sejas nerva iekaisums.
Savukārt britu zobārsti ziņo, ka caurdurtas mēles cienītāji riskē ne vien tikt pie lokāla iekaisuma vai infekcijas, bet vispār sabojāt veselību. Plaša infekcija, elpošanas grūtības, paātrināta zobu emaljas dilšana un pat runas defekti – to visu cilvēkam ir reālas iespējas iegūt, iestiprinot mēlē mazo svešķermeni. Piedevām, tam nejauši uzkožot, mēdz arī nolūzt zobi.