Palielinās pamatkapitālu vairākām Rīgas medicīnas iestādēm
Iecerēts palielināt pamatkapitālu vairākās Rīgas pašvaldībai piederošās medicīnas iestādēs, tajā ieguldot par pašvaldības līdzekļiem iegādātās medicīnas iekārtas, liecina Rīgas domes Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komitejai sagatavotie materiāli.
Komiteja šodien akceptēja lēmumprojektus par pamatkapitāla palielināšanu astoņās pašvaldības medicīnas iestādēs.
"Veselības centra "Imanta" pamatkapitālu plānots palielināt par 7891 latu, "Bolderājas poliklīnikas" - par 68 516 latiem, "Veselības nams 5" - par 1453 latiem, "Rīgas Hematoloģijas centra" - par 6226 latiem, "Rīgas dzemdību nama" - par 95 910 latiem, "Rīgas 2.slimnīcas" - par 96 507 latiem, "Primārās veselības aprūpes centra "Ziepniekkalns" - par 124 051 latu, bet "Bērnu veselības centra "Ķengarags" pamatkapitālu plānots palielināt par 4298 latiem.
Galīgais lēmums par pašvaldībai piederošo uzņēmumu pamatkapitāla palielināšanu būs jāpieņem domes sēdē.
Jau ziņots, ka Rīgas domes deputāti pagājušā gada novembrī nolēma nenodot privatizācijai 15 pašvaldības medicīnas iestādes, jo privatizācijas gadījumā būtu apdraudēta veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība.
Netika atbalstīts SIA "Juglas medicīnas centrs" izteiktais ierosinājumus par vairāku pašvaldības SIA - "Torņakalna poliklīnika", "Bolderājas poliklīnika", "Dzirciema poliklīnika", "Iļģuciema poliklīnika", "Veselības centrs 1", "Veselības centrs "Imanta", "Primārās veselības aprūpes centrs "Ziepniekkalns", "Veselības nams 5" un "Bērnu veselības centrs "Ķengarags" - kapitāla daļu privatizāciju.
Tāpat deputāti neatbalstīja minētā uzņēmuma vēlmi privatizēt "Sarkanā Krusta bērnu veselības centru", "Bērnu zobārstniecības poliklīniku", "Ādas un seksuāli transmisīvo slimību klīnisko centru", "Rīgas 1.slimnīcu" un "Klīnisko slimnīcu "Gaiļezers".
Domnieki arī neatbalstīja SIA "JS Riska vadības grupa" vēlēšanos privatizēt "Rīgas 2.slimnīcu".
Rīgas domes Labklājības departaments konstatējis, ka kapitālsabiedrības ir nepieciešamas, lai nodrošinātu veselības aprūpes pieejamību un veicinātu iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu.
Departaments uzskata, ka "efektīvus un kvalitatīvus aprūpes pieejamības nodrošināšanas pasākumus var veikt, ja minētās kapitālsabiedrības pieder pašvaldībai", tādēļ atzinis, ka nav lietderīgi nodot minētās medicīnas sabiedrības privatizācijai.