Nozares pārstāvji diskutēs par sporta medicīnas nozīmi pacientu rehabilitācijā
Foto: tableatny/Flickr
Lai uzsvērtu sporta nodarbību un fizisko aktivitāšu nozīmi un nepieciešamību onkoloģijas, kardioloģijas un citu slimību pacientu rehabilitācijas laikā un traumatisko stāvokļu mazināšanā, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) šodien ar nozares pārstāvjiem rīko diskusiju "Sporta medicīna".
Kā portālu MEDICINE.LV informēja LĀB, diskusija notiks plkst.15 Skolas ielā 3, 2.stāvā. LĀB rīkotajā diskusijā aicināti piedalīties onkologi, kardiologi, rehabilitologi, sporta ārsti, fizioterapeiti, kā arī Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvji un medicīnas augstskolu mācībspēki. Pasākumā aicināti piedalīties arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.
Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis skaidro, ka ar jēdzienu "sporta medicīna" jeb "sporta terapija" parasti saprot divas, visai atšķirīgas medicīnas nozares. Latvijā plašāk izplatīta tā, kur sporta ārsts pieskata, konsultē sportistus, nosaka sportistu fiziskās slodzes, ātruma un izturības parametrus, nozīmē viņam fizikālās procedūras, uzturu, arī atsevišķus medikamentus - ar mērķi sasniegt iespējami labākus rezultātus.
Tomēr pasaulē kā "sporta medicīnu" saprot arī ārstēšanu ar sporta palīdzību, uzsver Apinis. "Mūsdienās ir normāli, ka slimniekam pēc vēža operācijas nozīmē treniņus vai pat ļoti lielu fizisku slodzi, kas izdala endorfīnus, uzlabo imunitāti, samazina iespējamu slimības metastazēšanos," pauž Apinis.