Nākotne sākas šodien
Tā ir Latvijas vadošā klīniskās medicīnas iestāde, kas iekļuvusi 2008.gada vērīgāko uzņēmumu topā. Te ik gadu tiek ieviestas un aprobētas aizvien jaunākās medicīnas tehnoloģijas un ārstēšanas metodes un slimnīca cenšas izplatīt jauno pieredzi tālāk saviem kolēģiem reģionos. Jo Eiropas līmeņa veselības aprūpes sistēma nevar izveidoties tikai vienuviet – šim līmenim ir jābūt vienlīdz augstam visā Latvijā – tā to paredz valsts attīstības stratēģija.
", Un mūsu cilvēki to ir pelnījuši" - saka Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Arnolds Atis Veinbergs. "Bet šos jautājumus mēs nevaram risināt atrauti – savā Pārdaugavā vien. Tā ir visas Latvijas veselības aprūpes dalībnieku sadarbība – mums kopīgi ir jāiet uz priekšu – jāstrādā ar valsts administrāciju, veselības aprūpes politikas veidotājiem, ģimenes ārstiem un citiem ārstiem visā valstī. Tas ir arī galvenais 1.novembrī rīkotās konferences "Stradiņi –nākotnes slimnīca" motīvs. Katrs šodien spertais solis saistās ar daudzu tūkstošu mūsu līdzcilvēku cerībām - izdzīvot, atgūt zaudēto veselību un nodrošināt kvalitatīvāku dzīvildzi,"- konferences mērķus tuvāk raksturo Arnolds Atis Veinbergs, uzsverot, ka "šī konference savā ziņā liecinās arī par to, ko paveikusi mūsu paaudze – 50 gadus pēc profesora Paula Stradiņa. Šīs konferences ietvaros centīsimies iezīmēt mūsu nozīmīgākos padarītos darbus, ko vienā frāzē varētu saukt par stradiņiešu tiekšanos pēc izcilības ārstniecībā, izglītībā un zinātnē – visās šajās jomās, kas viena bez otras nevar attīstīties".
Konferences tematika ir vērsta uz pašiem jaunākajiem sasniegumiem medicīnā, te runāts tiks ne tik daudz par šodienu, bet vairāk - par tuvas nākotnes medicīnu. :"Te liela nozīme ir arī zinātnei un pētniecībai - uzsver asoc.prof.Dainis Krieviņš : "Bez zinātniskās pētniecības un izglītības nav iedomājama stabila medicīnas izaugsme, jo mūsdienīga medicīna ir "uz pierādījumiem balstīta medicīna", tāpēc katra ideja ir jāpierāda klīniskajos pētījumos un novērojumos".
Ņemot vērā tendenci valsts finansējuma īpatsvara samazināšanai, slimnīca vairāk izmantos Eiropas projektu iespējas un kvalitatīvi attīstīs zāļu un ierīču klīnisko pētniecību, tā uzlabojot zinātniski-pētniecisko infrastruktūru un nodrošinot pētniecības pēctecību nākotnē.
Ar valsts atbalstu un slimnīcas darbinieku entuziasmu uzsākta fundamentāli jauna medicīnas virziena – cilmes šūnu – pielietošana klīniskajā medicīnā. Kardioloģijas kolektīvs ar savu novatorisko praksi ir ierindojies Eiropas un pasaules vadošo ekselences centru galvgalī. Pēdējos gados veiksmīgi attīstās arī molekulārbioloģijas pētniecība. Liels zinātniskais potenciāls ir arī citos ar asinsvadu patoloģiju saistītajos centros, invazīvajā radioloģijā, modernajā gastroenteroloģijā un ķirurģijā, pulmonoloģijā, acu slimību centrā, uroloģijā un nefroloģijā, neiroloģijā un neiroķirurģijā, ķīmijterapijā un citur. Katrā specialitātē un klīnikā ienāk jaunākās tehnoloģijas un jauna veida domāšana.
Pamatotas cerības attīstībai tiek liktas uz jauno korpusu celtniecību. Attiecībā uz to profesors Romans Lācis lieto sev raksturīgas sentences: "Nākotne sākas šodien.Veiksmīgas attīstības gudrība ir godīga pēctecība: saglabājot visu labo un pozitīvo un veidojot arvien jaunu un modernu vidi. Slimnīcas attīstības plāni ir grandiozi un Latvijai vajadzīgi. "
Konferences dalībnieku vidū būs gan nozares vadītāji un veselības aprūpes darba organizatori, gan slimnīcu, gan dažādu ambulatoro iestāžu pārstāvji, ģimenes ārsti, citu specialitāšu ārsti – no visas Latvijas.
Konferencē būs bagātīgs vizuālās informācijas materiāls un iespēja virtuāli "pabūt klāt" vairākās operācijās, kur tiek izmantotas vismodernākās tehnoloģijas.
Konference notiek sestdien no 9.00-17.00 Rīgas Kongresu namā.
Sagatavoja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas
Komunikāciju nodaļa