Mežciemā izveidots ātrās palīdzības brigādes punkts
Svinīgajā pasākumā piedalīsies Veselības ministre Ingrīda Circene, NMP slimnīcu vadītāji no visas Latvijas, kā arī NMP dienesta vadība un mediķi.
Ēkas rekonstrukcija ir NMP dienesta realizētā ERAF projekta* būtiska aktivitāte. Rekonstrukcijā ieguldīti 211 000 latu no ERAF projekta finansējuma.
Rekonstruētajā ēkā turpmāk darbosies nozīmīga NMP dienesta struktūrvienība - Operatīvā medicīniskā daļa (OMD), kas 24 stundas diennaktī nepieciešamības gadījumā nodrošina specializēto neatliekamo medicīnisko palīdzību NMP slimnīcām visā Latvijā un sarežģītos gadījumos konsultē arī NMP dienesta brigādes, kuras atrodas izsaukumos. Visbiežāk palīdzība slimnīcām nepieciešama, kad to resursi ir nepietiekami, lai tajās esošajiem pacientiem vai cietušajiem sniegtu visu vajadzīgo palīdzību. Šādās situācijās OMD nodrošina vairāk kā 20 dažādu specialitāšu augstas kvalifikācijas ārstu, piemēram, reanimatologu, neonatologu, neiroķirurgu, asinsvadu ķirurgu u.c. speciālistu gatavību pēc NMP slimnīcu pieprasījuma doties uz tām un sniegt palīdzību īpaši smagi slimiem pacientiem vai cietušajiem. Ikdienā OMD speciālisti veic arī kritiski smagu pacientu transportēšanu no reģionu slimnīcām uz specializētajiem centriem Rīgā. Tāpat OMD mediķi dodas palīgā cietušajiem neikdienišķos un pat ekstremālos apstākļos, tajā skaitā piedaloties gaisa medicīniskajā transportēšanā, piemēram, ar NBS Gaisa spēku helikopteri pārvedot kritiski smagus pacientus no reģionu slimnīcām uz Rīgu vai ar helikopteri dodoties jūrā, lai no kuģiem noceltu pacientus un nogādātu slimnīcās.
Līdz ar rekonstruētās ēkas atklāšanu Mežciemā tiks izveidots arī jauns NMP brigādes punkts. Līdz šim izsaukumos uz Mežciemu, Dreiliņiem, Stopiņu pagastu un Rīgas apvedceļu Tallinas virzienā lielākoties devās NMP dienesta mediķu brigādes no Purvciema un Pļavniekiem. Jauna brigādes punkta izveidošana Mežciemā nodrošinās minētajās teritorijās dzīvojošajiem neatliekamo medicīnisko palīdzību dzīvībai un veselībai kritiskos brīžos ātrāk kā līdz šim.
Rekonstruētajā ēkā NMP dienesta mediķu vajadzībām ir paredzētas telpas ap 400 m2 platībā, tajā skaitā Operatīvās medicīniskās daļas dispečeru telpa, darba un atpūta telpas 24 stundu režīmā uz vietas strādājošajiem mediķiem, operatīvo transportlīdzekļu nojumes u.c.
*ERAF projekts "Vienotas neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas vadības informācijas sistēmas un dispečeru centra izveide". Projekts uzsākts 2009.gada 1.aprīlī un to plānots pabeigt līdz 2015.gada 30.jūnijam.
Informāciju sagatavoja Ilze Bukša, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Komunikācijas nodaļas vadītāja
Foto: Pilseta24.lv