Latvijas tirgū ieviesta dabīgu pretsaaukstēšanās līdzekļu sērija GreenDoTM
Oktobrī, sākoties aktīvajai "saaukstēšanās sezonai" Latvijas tirgū tiek ieviesta jauna, dabīgu pretsaaukstēšanās līdzekļu sērija GreenDoTM, kas ir unikāla ar savu sastāvu - ēterisko eļļu kompleksu, kas palīdz mazināt nepatīkamos saaukstēšanās simptomus un uzlabot pašsajūtu.
Šī ir pirmā uz ēterisko eļļu bāzes veidota dabiska produktu līnija Latvijā, kas piedāvā tik plašu un daudzveidīgu izvēli saaukstēšanās simptomu novēršanai un profilaksei.
Kā pirmajiem jaunā GreenDo līnija nedēļas nogalē tika prezentēta nozares profesionāļiem- ārstiem un farmaceitiem, un saskaņā ar GreenDo zaļo filozofiju, tas simboliski tika darīts talkā kopīgi ieziemojot Rundāles pils rozes un sakopjot pils parka teritoriju. Talkā piedalījās teju 200 farmaceiti un ģimenes ārsti.
"Prieks par tik lielu kolēģu atsaucību un prieks, ka kopā izdevās kvalitatīvi pavadīt laiku, vienlaikus izdarot labu darbu. GreenDo ir zaļa un veselīga dzīvesveida produkts, kas ietver gan darbību, gan arī pārliecību un attieksmi. Ieviešot tirgū šo unikālo dabīgo produktu līniju, mēs vēlamies, lai pircēji patiešām izbaudītu pozitīvu pieredzi, ko sniedz dabas spēks," saka Mepha Baltic izpilddirektore Agita Lazdiņa.
GreenDo simbols ir bizbizmārīte un ieziemojot rozes atklājās kāda jauka sakritība- izrādās, ka visefektīvākais cīnītājs ar laputīm, kas apdraud Rundāles pils rozes, arī dabā ir tieši mazā mārīte. " Šī mazā jaukā sakritība mums lieku reizi atklāja jau gadu tūkstošiem zināmu patiesību – vislabāk mums spēj palīdzēt daba, tikai jāļauj tai rīkoties," uzskata A.Lazdiņa.
ASV Alerģijas un infekciju slimību nacionālais institūts ir aprēķinājis, ka skolas vecuma bērniem saaukstēšanās gadījumu skaits var sasniegt līdz pat 12 reizēm gadā, bet pieaugušajiem ir vidēji 2– 4 saaukstēšanās gadījumi gadā. Bieži vien saaukstēšanās un vīrusu izraisītas elpceļu infekcijas pilnīgi nepamatoti tiek ārstētas ar antibiotiku palīdzību. Arī Latvijā pēdējā laikā antibiotiku patēriņš ir kļuvis neadekvāti liels, un pat mediķi tās izraksta ne vienmēr pārdomāti.
"Mūsu dzīves ritms pieprasa būt nepārtraukti formā, jo cilvēki nevar atļauties slimot, tādēļ bieži vien pat vienkārša saaukstēšanās vai elpceļu infekcijas tiek ārstētas ar antibiotikām un spēcīgiem ķīmiskiem līdzekļiem, lai gan bieži vien to lietošana nav pamatota un izsauc virkni negatīvu blakus reakciju, kā arī grauj mūsu dabisko imunitāti. Svarīgākais vīrusu infekcijas gadījumā ir atvieglot saaukstēšanās simptomus un tam vislabāk var noderēt tieši izsenis pārbaudīti un lietoti ēterisko eļļu saturoši dabiski līdzekļi, jo tie spēj iedarboties ne vien lokāli, bet arī iekļūt dziļāk elpceļos, " norāda Šveices farmācijas kompānijas Mepha Baltic izpilddirektore Agita Lazdiņa.
Arī P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ausu, kakla un deguna slimību speciālists Dins Sumerags norāda, ka atbildība izvēlēties ķīmiskos vai dabīgos ārstniecības līdzekļus ir ne tikai speciālistu, bet arī pašu pacientu rokās.
"Nereti mūsu steidzīgais cilvēks izšķiras par labu ķīmiskajam preparātam, jo spīdošus rezultātus darbā gaida tūliņ un tagad. Diemžēl šādam lēmumam seko rikošeta efekts, jo ilgtermiņā veselība zaudē. Speciālistu ieteikums ir vienkāršs: ja ir viegli kairināta gļotāda, tikko parādījušies pirmie saaukstēšanās simptomi, labākā izvēle ir atpūta, veselīgs dzīvesveids un dabiskie preparāti," norāda D.Sumerags.
GreenDoTM Latvijas tirgū ieņem jaunu nišu, piedāvājot dabas vērtības apvienojumā ar mūsdienīgām tehnoloģijām, kas nodrošina ērtu produktu lietošanu. Šajā produktu līnijā ietilpst pieci produkti - ēterisko eļļu maisījums saaukstēšanās simptomu mazināšanai, inhalāciju zīmulis aizlikta deguna un iesnu gadījumiem, nomierinošs krēms ar antiseptisku un pretvīrusu iedarbību, pastilas kakla kairinājuma mazināšanai un karstais dzēriens, kas satur 20 dažādu augu ekstraktus. GreenDoTM produktu sastāvā esošajām ēteriskajām eļļām (piparmētra, eikalipts, Austrālijas sudrabkoks, kadiķis, krustnagliņam ziemciete u.c.) piemīt pretvīrusu, pretiekaisuma, pretsāpju, tūsku mazinoša, atkrēpojoša, bronhu sekrēciju veicinoša un citas būtiskas iedarbības, kas ļauj efektīvi cīnīties ar saaukstēšanās simptomiem.
Mūsdienās saaukstēšanās ir biežākā infekcijas slimība, kas nes arī lielu ekonomisku slogu – kavētas darbadienas, skolu apmeklējumus. Tā, piemēram, ASV katru gadu saaukstēšanās dēļ 100 miljonu reižu tiek apmeklēts ārsts, kas izmaksā 7,7 miljardu ASV dolāru gadā.
Latvijas Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) dati* liecina, ka katru gadu, iestājoties aukstajam laikam, Latvijā strauji pieaug saaukstēšanās un augšējo elpceļu saslimšanas gadījumu skaits – pagājušā gada epidēmiskajā sezonā, izmeklējot 206 665 veselības monitoringā iesaistītās personas, tika reģistrēti 61 147 akūtu augšējo elpceļu infekciju saslimšanas gadījumi, bet pēc medicīniskās palīdzības ar akūtu augšējo elpceļu infekciju šajā laikā bija vērsušies vismaz 674 981 pacienti.
Analizējot darbspējīgā vecuma iedzīvotāju saslimšanas gadījumus Latvijā, SVA aprēķinājusi, , ka iepriekšējā epidēmiskajā sezonā kopumā ir zaudētas 1 630 695 darba dienas vai 54 357 mēneši. Saskaņā ar SVA datiem akūto augšējo elpceļu infekciju ārstēšanas izmaksas (ambulatorie un stacionārie pakalpojumi) 2007/2008. gada epidemioloģiskajā periodā Latvijā sastādīja 2,9 miljonus latu.
Saaukstēšanos var izraisīt vairāk nekā 200 vīrusu; visbiežāk pie vainas ir rinovīruss, kas izraisa 30-50% saaukstēšanās gadījumu. Ar saaukstēšanos saistītie simptomi parādās 10 – 16 stundas pēc vīrusa iekļūšanas degunā. Pirmie pamanāmākie saaukstēšanās simptomi ir kairinājuma sajūta degunā, kaklā, aizlikts deguns. Vēlāk seko iesnas, kakla sāpes, šķaudīšana, klepus, galvassāpēs, muskuļu sāpes, vispārējs nespēks, var būt arī paaugstināta ķermeņa temperatūra. Saaukstēšanās simptomi parasti ilgst 7 dienas, bet 25% slimnieku var ilgt līdz pat divām nedēļām. Saaukstēšanās var turpināties arī ar bakteriālu vidusauss, deguna blakusdobuma, elpceļu infekciju, kad bez ārsta palīdzības un uzraudzības neiztikt.
Antibiotikas jālieto gadījumos, kad organismā iekļuvuši nevēlamas baktērijas – tās nomāc mikrobu dzīvības procesus, taču antibiotikas nemazina tādus slimības simptomus, kā sāpes, klepu vai iesnas. Turklāt antibiotikas neiedarbojas uz vīrusiem, līdz ar to vīrusu infekcijas gadījumā tās nedos nekādu ārstniecisku efektu. Diemžēl daudzi pacienti, vēloties sasniegt ātru rezultātu, par šīm atšķirībām pat neaizdomājas.
* Sabiedrības veselības aģentūras "Epidemioloģijas biļetens"nr.33
Informācijai
Antibiotiku nevajadzīga lietošana var izraisīt negatīvas blakusparādības un slimību komplikācijas, vaginālo sēnīti sievietēm vai pārmērīgu svīšanu un nepatīkamu ķermeņa aromātu, nelabu dūšu, aplikumus uz mēles un zobiem u.tml. Tās iedarbojas uz gremošanas traktu, radot gremošanas traucējumu vai caureju. Cilvēkiem bieži mēdz būt arī alerģiskas reakcijas – apsārtumi, izsitumi, jo āda ir orgāns, kas visbiežāk tiek pakļauts medikamentu nelabvēlīgai ietekmei.
Jāatceras, ka antibiotiku nevajadzīga lietošana var kaitēt ne tikai konkrētajam cilvēkam, bet arī sabiedrībai kopumā, veicinot pret tām rezistento
Plašāku informāciju par veselīgu dzīvesveidu meklējiet www.greendo.lv