Keris: VM iecere neattiecināt atteikšanos no pagarinātā darba laika uz ambulatoro sektoru ir diskriminējoša
Rīga, 7.jūn., LETA. Veselības ministrijas (VM) iecere uz ambulatoro sektoru neattiecināt grozījumus Ārstniecības likumā, kas saistīti ar pakāpenisku atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika, ir diskriminējoša, aģentūrai LETA teica Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.
Kā ziņots, otrdien Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē netika atbalstīts VM priekšlikums, lai precīzi definētu ārstniecības iestādes, kurām tiks piešķirti papildus valsts budžeta līdzekļi likumprojektā ietverto prasību izpildei. VM rosināja, ka pārejas noteikumiem jāattiecas uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā strādājošām ārstniecības personām un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes personām, kas nav ārstniecības personas, kā arī ārstniecības iestādēm, kas noslēgušas līgumus par valsts apmaksāto stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, strādājošām ārstniecības personām.
Keris ir neizpratnē par šādu VM priekšlikumu, jo grozījumiem Ārstniecības likumā, kas nosaka pakāpenisku atteikšanos no normālā pagarinātā darba laika, būtu jāattiecas uz visām ārstniecības personām, tāpat kā Ārstniecības likuma pants par pagarināto normālo darba laiku attiecas uz visām ārstniecības personām.
Vienlaikus Keris norādīja, ka priekšlikums, kuru VM iesniedza apakškomisijai, nav ticis saskaņots ar arodbiedrību.
Kā aģentūrai LETA teica VM valsts sekretārs Kārlis Ketners, VM iecere saistīta ar vēlmi no valsts budžeta finansēt tikai tās ārstniecības personas, kas ir valsts un pašvaldību pārziņā. Esošā redakcija pieļaujot plašu personu loku, tāpēc esošajā grozījumu redakcijā, atklājoties, ka kāds ģimenes ārsts strādā pagarināto normālo darba laiku, arī viņa darbs būs jāfinansē no valsts budžeta.
Ketners norādīja, ka VM vēl mēģinās runāt ar deputātiem par šo priekšlikumu, vienlaikus respektējot viņu viedokli.
VM pārstāvis Oskars Šneiders norādīja, ka grozījumos Ārstniecības likumā ir runa par tiem, kas strādā diennakts režīmā, ko ambulatorajā sektorā būtībā nedarot.