Imunitāte un "cūku gripa". Kā uzlabot organisma imunitāti?
Arvien biežāk un smagāk noritošu sezonālā perioda saslimšanu iemesls ir pavājināta imunitāte. Pirmie simptomi, kas uz to norāda, ir nepamatoti bieža apaukstēšanās pavisam ikdienišķās situācijās ar mērenu pašsajūtas pasliktināšanos.
Nākamais posms – arvien izteiktāka uzņēmība pret vīrusu infekciju slimībām tā uzliesmojumu periodos. Stāvoklis jau var būt daudz smagāks, raksturīgs ar gļēvu gaitu un neizteiktām temperatūras reakcijām. Galvenais risks - prognozes pasliktināšanās, ja ir kāda hroniska saslimšana, īpaši augšējo elpceļu. Šādā situācijā šķiet, ka vainojams ir vīrusu infekcijas spēks, vienalga kā to sauktu – putnu, cūkas vai citādi, tomēr galveno lomu vienmēr spēlēs organisma aizsargspēju jeb imunitātes stabilitāte, tāpēc galveno uzmanību būtu jāpievērš imunitātes stiprināšanai.
Drošs veids, kā uzlabot imunitāti, ir diezgan komplicēta sastāva līdzeklis Immunace,
kurā ir antioksidanti (bioflavonoīdi, vitamīni A,C,E, selēns, cinks), kas aizsargā šūnas no brīvo radikāļu radītiem bojājumiem; vitamīni (D3, B12, B1, B2, B6, K, nikotīnamīds, folskābe, pantotēnskābe), mikroelementi ( mangāns, dzelzs, jods, vars, magnijs, hroms), kas nepieciešami imūnai sistēmai, provitamīni/aminoskābes (cistīns, L-karnitīns, beta-karotīns). Imūnai sistēmai, kā ļoti sarežģītam mehānismam, ir nepieciešama nepārtraukta enerģijas padeve - vitamīni un mikroelementi. Daži svarīgi piemēri:
Vitamīns C – nepieciešams organisma pašaizsargāšanās šūnu darbam, veicina šo šūnu veidošanos. Pieskaitāms tiem vitamīniem, kas var pārķert brīvos radikāļus, veicināt vitamīna E funkcijas.
Vitamīns A – pozitīva ietekme uz imūnsistēmas šūnu koncentrāciju, svarīgs šūnu –iznīcinātāju aktivitātei, atbalsta antivielu veidošanos.
Vitamīns E – palielina imūnšūnu aktivitāti, svarīgs antioksidants.
Beta-karotīns – efektīvs antioksidants, var pārveidoties par vitamīnu A, labvēlīgi ietekmē limfmezglus.
Cinks – labvēlīgi ietekmē imūnšūnu aktivitāti.
Selēns – ietekmē antivielu veidošanos, svarīgs imūno šūnu funkcijām.
Bioflavonoīdi – dabisks antioksidants un uztur imūnšūnu darbību.
Pastāvīgai vielmaiņai organismā ir nepieciešami:
• Dzelzs nepieciešams asinsrades un fermentatīvām funkcijām (enzīmi)
• Jods ir galvenais vairogdziedzera elements, kas piedalās daudzos apmaiņas procesos
• Vitamīns A uztur ādas un gļotādu aizsardzību
• Vitamīns B nepieciešams ogļhidrātu, olbaltumvielu un tauku vielmaiņai
• Vitamīns E ietekmē tādus sarežģītus procesus, kā šūnu membrānu darbu, proteīnu vielmaiņu un asins cirkulāciju.
• Vitamīns C nepieciešams kolagēna sintēzei – viela, kas atbild par saistaudu stiprību un brūču dzīšanu.
Tieši IMMUNACE efektivitāte ir pierādīta zinātniskos pētījumos. Immunace samazina mirstību HIV inficētiem pacientiem ar laboratoriski uzrādītiem imunitātes traucējumiem.
Immunace ieteicams lietot kā gripas vīrusu epidēmiju laikā, tā arī starpsezonās, kad ir vislielākā varbūtība saslimt ar vīrusu vai baktēriju infekciju slimībām.
Minimālais kurss 30 dienas, pa vienai tabletei dienā. Lietot pēs ēšanas, uzdzerot glāzi vēsa ūdens.
Aija Cielava