‘’Finanšu krīze – kā tā ietekmē veselības aprūpi. Mācības nākotnei’’
Š.g. 19. augustā notika mediju pārstāvju tikšanās Latvijas Ārstu biedrībā par konferenci ‘’Finanšu krīze – kā tā ietekmē veselības aprūpi. Mācības nākotnei’’ (Financial Crisis – Implications for Health Care Lessons for the future).
Konference notiks 2010.gada 10.un 11.septembrī Rīgā. Konferenci Organizē Pasaules Medicīnas asociācija (World Medical Association - WMA) sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību.
Pasākumā piedalījās plānotās konferences rīcības komisijas pārstāvji:
Rinalds Muciņš - VM valsts sekretārs,
Dzintars Mozgis – konferences rīcības komisijas vadītājs,
Aiga Rūrāne – PVO pārstāvniecības Latvijā vadītāja,
Viktors Jaksons – konferences rīcības komisijas dalībnieks
Pēteris Apinis – LĀB prezidents,
Dzintars Mozgis – Konferences sūtība, kādu mēs to redzam, ir starpresoru sadarbības nozīme, lai nodrošinātu savas valsts iedzīvotāju veselību. Tā ir kopēja resoru atbildība par saviem cilvēkiem, pēc kā tad arī nākotnē vērtēs valsti kopumā, atzīstot to par veiksmīgu vai neveiksmīgu.
Rinalds Muciņš – Veselības ministrija ir gandarīta par sadarbību ar Latvijas Ārstu biedrību un WMA šī starptautiskās konferences veidošanā. Krīze nav unikāla parādība, bet katra valsts var dot savu pieredzi, kā pārvarēt krīzes situācijas, kā izmantot krīzi kā iespēju veikt ilgtermiņa nepieciešamus uzlabojumus. Ārsti no daudzām pasaules valstīm sniegs savu skatījumu par veselības aprūpi šai periodā un tā būs kā mācību stunda visu valstu interesēs.
Viktors Jaksons- konferencē izteikuši gatavību runāt atzīti veselības jomas speciālisti un viņu izvēlētās tēmas ir daudzpusīgas, bet interesi noteikti izraisa tēze par augsto tehnoloģiju vietu veselības aprūpē, jo pie esošajiem resursiem nav iespējams nodrošināt visiem un visur tādu veselības aprūpes pakalpojumu, kādu to spēj piedāvāt tehnoloģiju ražotāji. Būtiski ir šai laikā runāt par izmaksu efektivitāti, lai ar esošajiem līdzekļiem panāktu vislielāko ieguvumu sabiedrības veselībai kopumā, ne tikai atsevišķu cilvēku dzīves kvalitātē.
Aiga Rūrāne- Pasaules Veselības Organizācija (PVO) uztver ļoti nopietni šis konferences sūtību un ir gandarīta, ka jau no konferences ieceres brīža ir aicināta tajā iesaistīties ar savu intelektuālo un tehnisko kapacitāti. PVO ir šobrīd jau apkopojusi datus par krīzes ietekmi uz veselības aprūpi un konferencē arī sniegs šādu ziņojumu par dažādām pasaules valstīm. Dzīve nav iedomājama bez finanšu krīzēm un tās mūs rada stiprākus, Taču ir jāveido aizsardzības mehānismi, kas neļautu krīzēm nākotnē būtiski pasliktināt iedzīvotāju veselības aprūpi.
Pēteris Apinis- 2015. gadā Latvija būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts un esmu pārliecināts, ka galvenajai tēmai dienas kārtībā, ir jābūt par vienlīdzības principiem veselības aprūpē Eiropā. Domāju, ka šīs konferences dienas jau iezīmēs tos pamatjautājumus, kas šādu vienlīdzību var nodrošināt.
Kā jau ziņots konference piedalīsies pasaulē ievērojami medicīnas un medicīnas finanšu eksperti, kā pasaules medicīnas asociācijas prezidente Dr. Dana W. Hanson un ģenerālsekretāŗs Dr.Otmar Kloiber un Eiropas ārstu pastāvīgās komitejas prezidents Dr.Konstanty Radziwill, kā arī PVO eksperti un medicīnas eksperti no Vācijas, Ukrainas, Lietuvas, Krievijas, Slovēnijas Somijas, Gruzijas, ASV, Brazīlijas Turcijas, Japānas. Konferences darba kārtībā tiks diskutēts par veselības budžeta veidošanas principiem, globālām tendencēm veselības aprūpes sistēmās pasaulē, ārstēšanas kvalitāti un jaunu tehnoloģiju ienākšanu ierobežota budžeta apstākļos, darbaspēka migrāciju, kā arī ekonomisko krīzi un tās ietekmi un risinājumiem uz veselības aprūpes sistēmām dažādās pasaules valstīs.
Būtiski, ka par šāda līmeņa konferences norises vietu izvēlēta tieši Latvija, kas dod iespēju plašai mūsu speciālistu – mediķu, politiķu, veselības aprūpes organizatoru dalībai, lai iegūtu papildus pieredzi un zināšanas, valsts un secīgi arī veselības aprūpes politikas tālākai veidošanai.
Konferences programma
Papildus informācija konferences mājas lapā: www.riga-wma.lv
Anda Jēgere,
projektu vadītāja