Februārī nakts patversmes Rīgā apmeklēja par 5% mazāk klientu nekā pērn
2016.gada februārī vidēji dienā 718 cilvēki izmantoja nakts patversmes pakalpojumus, kas ir par 4,8% mazāk nekā 2015.gada februārī, kad nakts patversmes pakalpojumus izmantoja 754 cilvēki, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice.
Visvairāk cilvēku uzturējās nakts patversmē 5.februārī - 747 personas, bet februāra pēdējā dienā nakts patversmes pakalpojumus izmantoja 733 cilvēki.
Saskaņā ar Rīgas domes Rīcības plānu par palīdzības sniegšanu bezpajumtniekiem nelabvēlīgos laika apstākļos Rīgā no 2.marta līdz 30.aprīlim nakts patversmju darba laiks ir no plkst.18 līdz plkst.8.
Rīgā darbojas septiņas nakts patversmes, kuru darbību līdzfinansē Rīgas dome, tostarp nakts patversmes vīriešiem un sievietēm - SIA "V.E.L.G." nakts patversme Esplanādes ielā 1 un biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" nakts patversme Gaiziņa ielā 7.
Rīgā pieejamas nakts patversmes sievietēm - Rīgas patversmes sieviešu nodaļa Eiženijas ielā 1 pieejama sievietēm ar kustību traucējumiem, kas pārvietojas ratiņkrēslā, kā arī biedrības PINS nakts patversme Tvaika ielā 2.
Nakts patversmes vīriešiem - Rīgas patversmes vīriešu nodaļa Maskavas ielā 208 un nakts patversme "Zilais Krusts" Mazjumpravas ielā 8, kuras pakalpojumu var saņemt desmit vīrieši ar kustību traucējumiem, kas pārvietojas ratiņkrēslā, taču patversmē neuzņem cilvēkus alkohola reibumā. Vēl viena patversme vīriešiem - SIA "V.E.L.G." nakts patversme Kartupeļu ielā 8.
Rīgas patversmes Dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem Katoļu ielā 57 februārī vidēji dienā uzturējās 133 cilvēki. 2.februārī dienas centru apmeklēja visvairāk cilvēku - 173, bet februāra pēdējā dienā 119 cilvēki.
Dienas centrs turpmāk līdz 31.oktobrim strādās tikai darba dienās no plkst.9 līdz 7. Dienas centrā iespējams saņemt sociālā darba speciālistu un psihologa pakalpojumus, ģimenes ārsta pakalpojumus primārās veselības aprūpes līmenī, dušas, dezinfekcijas un veļas mazgāšanas pakalpojumus. Dienas centrs ir pieejams arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
Dienas centrā darbojas noliktavas-humānās palīdzības punkts. Atsevišķā telpā var skatīties televīzijas pārraides, kā arī piedalīties tematiskajās nodarbībās. Ar Rīgas Centrālās bibliotēkas atbalstu darbojas grāmatu izsniegšanas punkts, kā arī ir nodrošināta interneta pieeja.
Iedzīvotāji aicināti ziņot Mobilajai brigādei ielu sociālajam darbam ar bezpajumtniekiem pa tālruni 27 023 550 par bezpajumtnieku pulcēšanās vietām, tādējādi palīdzot Mobilajai brigādei nodrošināt cilvēkiem, kuri palikuši bez pajumtes, nepieciešamo palīdzību, informāciju un nokļūšanu patversmē. Mobilā brigāde februārī konsultējusi 107 cilvēkus, uz patversmēm pārvesti 62 cilvēki, bet 113 reizes rīdzinieki informējuši pa tālruni par cilvēkiem, kuri uzturas dienas un nakts laikā dzīvošanai nepiemērotos apstākļos.
Tāpat Rīgā darbojas četras zupas virtuves, kurās Rīgas dome līdzfinansē līdz 650 porcijām dienā - Āgenskalna tirgus rajonā, skvērā starp Mazo Nometņu ielu un Zeļļu ielu, zupas virtuve strādā darba dienās no plkst.12 līdz 13, Krišjāņa Barona ielā 56 katru dienu, izņemot svētdienas, no plkst.9 līdz 11, Barona ielā 126 katru dienu no plkst.12 līdz 13, kā arī Laktas ielā 8 k-1 darba dienās no plkst.9 līdz 11.
Saņemot zupas virtuves pakalpojumus, nav nepieciešams uzrādīt dokumentus. Ēdienu var baudīt uz vietas vai ņemt līdzi savos traukos.
LETA