Farmaceitu biedrība no jaunās valdības cer sagaidīt nozares vadību ilgstošā periodā
Foto: Evija Trifanova/LETA
Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) no jaunās valdības cer sagaidīt nozares vadību ilgstošā periodā, aģentūrai LETA norāda LFB pārstāve Elīna Badūne.
Pārrunājot jautājumu par jaunās valdības veidošanu, LFB valde 15.decembrī notikušajā LFB valdes sēdē vienojās, ka jebkura ministra kandidāta izvirzīšana vai apstiprināšana ir valdību veidojošo partiju atbildība.
Tajā pašā laikā LFB vēlas akcentēt, ka biedrība būtu gandarīta, ja jebkuram ministram, bet jo īpaši veselības ministra amata pienākumu pildītājam, tiktu dota iespēja vadīt nozari ilgstošā laika periodā. Līdzšinējā, tāpat iepriekšējās valdības, ir daudz runājušas un arī solījušas veikt visai būtiskas reformas veselības aprūpes jomā.
LFB veselības aprūpes jomā atbalsta tādu ilgtermiņa politiku, kas dotu iespēju veikt nepieciešamās reformas, lai uzlabotu veselības aprūpes un farmaceitiskās aprūpes kā vienas no tās būtiskām sastāvdaļām pieejamību un kvalitāti Latvijas iedzīvotājiem, pacientiem, kā arī sniegtu gandarījumu jomas speciālistiem - ārstiem, farmaceitiem, citiem profesionāļiem un nodrošinātu tiesisko paļāvību komersantiem.
"Diemžēl viss palicis tikai runu līmenī, jo - ko gan grandiozu var izdarīt ministrs vai valdība kopumā, ja tie veido jomas politiku maksimāli divus gadus un pēctecības princips bieži vien netiek ievērots. Jaunais ministrs, kā rāda pieredze, var noteikt atkal citas prioritātes nozarē. Arī pašreizējais veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), farmaceits, LFB biedrs, daudzu jautājumu risināšanu - kaut ko veiksmīgāk, kaut ko ne tik veiksmīgi - ir tikai iesācis, taču viņa rīcībā ir bijis tikai gads. LFB, piemēram, būtu vēlējusies efektīvāku dialogu, risinot ar farmāciju saistītus jautājumus, vairāk ieklausoties praktiķu domās, vēlmēs un konstatētajās problēmās," teikts LFB valdes paziņojumā.
Ilgstoša vienas partijas realizēta politika, ko veic tās deleģēts ministra amata izpildītājs, būtu zināms garants nozares attīstībai. LFB iestājas par iepriekš minēto, kā arī par konsekvenci, caurskatāmību lēmumu pieņemšanā un aktīvu dialogu, atzīmē LFB pārstāve.
Kā ziņots, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) 7.decembrī pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni paziņoja par savu demisiju.
Tikmēr Vējonis, pabeidzot pirmo sarunu kārtu ar partijām par jaunas valdības veidošanu, nosauca virkni darbu, kuriem būtu jābūt jaunās valdības prioritātēm, bet nenosauca nedz premjera amata kandidātu, nedz deva mājienu, kurai no partijām būtu jāuzņemas valdības veidošana.
Sarunās ar partijām pārliecinošs atbalsts kādam noteiktam koalīcijas modelim vai Ministru prezidenta kandidātam nav izveidojies, iepriekš sacīja Vējonis un aicināja partijas ne vēlāk kā līdz šī gada beigām piedāvāt konkrētus premjera amata kandidātus un iespējamos koalīcijas modeļus.
LETA