Circene: 56% LIC pacientu neslimo ar bīstamām infekciju slimībām
Kā aģentūrai LETA skaidroja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders, 56% no LIC pacientiem ir inficējušies ar slimībām, kuras jau tagad ārstē dažādās daudzprofila slimnīcās, piemēram, ar gripu vai plaušu karsoni.
Circene apgalvoja, ka viena pacienta ārstēšanai LIC vidēji tiek izlietots trīs līdz četrās reizes lielāks finansējums nekā citās slimnīcās Latvijā. Tieši tas, ka LIC ir ļoti necaurredzams līdzekļu izlietojums, kas varētu nozīmēt neefektīvu līdzekļu izmantošanu, ir viens no iemesliem centra reorganizācijai, teica ministre.
Savukārt LIC Aknu slimību nodaļas vadītājs Jāzeps Keišs uzsvēra, ka lielāks finansējums uz vienu pacientu, pēc VM aprēķiniem, sanāk tāpēc, ka tiek skaitīti kopā gan ambulatorie, gan stacionārie pakalpojumi, uz ko Circene atbildēja, ka aprēķini veikti pēc LIC iesniegto atskaišu informācijas, kurās ir norādītas visas darbības sfēras kopumā. Keišs gan sacīja, ka VM tiek sniegti tādi dati, kurus ministrija pieprasa.
Circene arī sacīja, ka tāda laboratorija, kāda ir LIC, tiek veidota vietās ar lielu iedzīvotāju skaitu un tai vajadzētu slēgt starptautiskus līgumus un piedāvāt savus pakalpojumus, piemēram, Igaunija sūta dažādus paraugus laboratoriskajiem izmeklējumiem uz Helsinkiem.
Jau ziņots, ka LIC plānots reorganizēt līdz 2012.gada 1.aprīlim, nododot ar infekcijas slimību ārstniecību saistītās funkcijas Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai, bet sabiedrības veselības un epidemioloģiskās drošības jomas funkcijas - jaunai veselības ministra padotībā esošai tiešās pārvaldes iestādei Slimību kontroles centram.
Slimību profilakses un kontroles centrs pārņems Nacionālā veselības dienesta un Veselības inspekcijas funkcijas, kas saistās ar sabiedrības veselības monitoringu, slimību uzraudzību un veselības veicināšanu.
Savukārt LIC arodorganizācija nosūtījusi vēstuli valsts amatpersonām, kurā iebilst pret LIC reorganizāciju.
Rīga, 8.febr., LETA.
Foto: LETA