Bērnu slimnīca pieņems darbā Dakteru-Klaunu komandu
Šobrīd pasaulē darbojas vairāk nekā 30 dakteru-klaunu organizācijas, bet Latvijā klaunu terapija vēl nav tikusi pielietota.
Biedrības "Dr.Klauns" pārstāve Marianna Milovska aģentūrai LETA pastāstīja, ka pēc nedēļas vai divām, biedrība aicinās 15 radošus cilvēkus pieteikties trīs mēnešu ilgām apmācībām, lai kļūtu par profesionāliem dakteriem-klauniem. Pēc atlases un intervijām, apmācības biedrība plāno sākt 2013.gada februārī, pirmo praksi dakteri-klauni varētu sākt pavasarī, bet pilnvērtīgu darbu Bērnu slimnīcā - jūnijā.
"Būsim priecīgi, ja, realizējot šo projektu kopā ar biedrību "Dr.Klauns", jau vasarā varēsim pieņemt darbā pirmo Dakteru-Klaunu komandu," teica BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša.
Projekts "Dr.Klauns" gatavots gandrīz gadu. Šajā laikā tā veidotāji viesojušies vairākās valstīs, kur bērnu ārstēšanā pielieto klaunu terapiju, tai skaitā Francijā, Izraēlā un Krievijā. Par progresīvāko atzīta Izraēlā pielietotā prakse, tāpēc biedrība "Dr.Klauns" iecerējusi to pārņemt arī Latvijā.
Izraēlā dakteri-klauni ir aktīvi mākslinieki ar medicīnisko un psiholoģisko sagatavotību, ar kuras palīdzību tiek integrēti veselības aprūpes komandā. "Tikai tad, kad mēs ārstējam abus - gan garu, gan ķermeni -, varam kļūt veseli," pasākumā teica profesors Artūrs Eidelmans no Izraēlas. Šajā valstī klaunu terapija ārstēšanas procesā tiek pielietota jau vairāk nekā desmit gadus.
Daktera-klauna pamatuzdevumi ir šoka situāciju mazināšana bērna hospitalizācijas laikā, uzmanības novēršana un sāpju sindroma mazināšana medicīnas procedūru laikā, psiholoģiskās atslodzes nodrošināšana pirms un pēc operācijām, bērna psiholoģiskā harmonizācija slimnīcā, izmantojot spēles un tiešo saskarsmi, kā arī motivēšana pareizai un jautrākai ēšanai un zāļu lietošanai.
Visbiežāk dakteri-klauni sniedz palīdzību bērniem, kuri iziet ilgstošu un agresīvu ārstēšanās procesu, bērniem, kuriem nepieciešama palīdzība, adaptējoties slimnīcas telpās, kā arī tiem mazajiem pacientiem, kuri atrodas krīzes situācijās vai bez vecāku uzraudzības.
Pirmo reizi profesionāli dakteri-klauni ārstniecisko klaunādi sāka praktizēt 1986.gadā ASV. Ārstniecisko klaunu palīdzību visā pasaulē pielieto gan intensīvajā terapijā, ķirurģijas, onkoloģijas un rehabilitācijas nodaļās, gan dienas aprūpes centros, no vardarbības cietušu bērnu aprūpē un citur.
Jau ziņots, ka no 6.novembra līdz 7.novembrim Latvijā viesojās vieslektori no Izraēlas, lai iepazīstinātu Latvijas ārstus un māsiņas ar klaunu terapijas metodēm.
Rīga, 7.nov., LETA.
Foto: LETA
Komentāri
-
Priekš kam to visu? Būtu labāk lietderīgākiem mērķiem to naudu un pūles izlietojuši...
-
Ne jau vecākiem, bet bērniem tas domāts un prieks, ka kāds domā par mazajiem ķipariem!
-
Ne jau vecākiem, bet bērniem tas domāts un prieks, ka kāds domā par mazajiem ķipariem!
-
Priekš kam to visu? Būtu labāk lietderīgākiem mērķiem to naudu un pūles izlietojuši...