Baltijas zobārsti apvienojas zinātniska projekta ietvaros
Sirowa Rīga/Talinn/Vilnius, sadarbībā ar pasaules līderi bio materiālu ražošanā Geistlich Biomaterials, 2011. gada janvārī atklāj starptautisku projektu, kurā piedalīsies zobārsti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, lai gada laikā dokumentētu gadījumus, kuri apskata ekstrakcijas brūču aprūpi, izmantojot Geistlich ražotos bio materiālus – Extraction Socket Treatment Project.
Ar SIROWA grupas iniciatīvu un Geistlich Biomaterials atbalstu, Baltijas valstīs norisināsies pasaules mēroga zinātnisks projekts, kas pētīs zobu ekstrakcijas brūču aprūpi, izmantojot biomateriālus. Projektā piedalīsies Dr.Alon Rass, Dr.Stanislav Liskmann, Dr.Dmitri Ruzanov no Igaunijas, Dr.Dainius Razukevicius, Dr.Alina Čebatariūnienė, Dr.Vaidas Varinauskas no Lietuvas, bet Latviju pārstāvēs - Dr.Armands Ozoliņš, Dr.Ģirts Salms, Dr.Edgars Sēja un Dr.Aleksandrs Lavrovs.
Projekta mērķis ir veicināt ekstrakcijas brūču aprūpi izmantojot biomateriālus zobārstniecības klīnikās Baltijas valstīs un noskaidrot veiksmīgākās tehnikas gadījumus, kad pēc zobu ekstrakcijas tiek plānota/veikta zobu implantu ievietošana. Pēc zobu ekstrakcijas ir ļoti svarīgi saglabāt alviolāro kori, lai nerastos acīm redzams kaula defekts, kas ilgtermiņā apgrūtinātu zaudēta zoba atgūšanas procesu. Mūsdienu implantoloģijas galvenais fokuss ir estētika, jo funkcionalitāte ir kļuvusi par pašsaprotamu standartu. Liela daļa zobu ekstrakcijas gadījumu ir pirmais posms pirms zobu implanta ievietošanas. Tomēr šī ārstēšanas kursa ilgums un arī izmaksas lielā mērā var tikt iespaidotas tieši no zoba ekstrakcijas, brūces aprūpes kvalitātes un principa. Extraction Socket projekta ietvaros tiks veicināta pieredzes apmaiņa un sadarbība Baltijas zobārstu vidū, kuras rezutātā tiks noskaidrota metodika dažādu ektrakcijas gadījumu risināšanai.
Projekts ir orientēts noskaidrot:
• kādi fizololoģiskajie procesi, notiek pēc zoba ekstrakcijas;
• kā žokļa kaula izmēri, ekstrakcijas dobums mainās gadījumos, kad tiek izmantoti bio materiāli un pretēji – kad tiek veikta tūlītējā implantācija bez bio materiālu izmantošanas;
• gadījumi, kad ķirurgs ievieto implantu pēc dažu mēnešu ekstrakcijas brūces dzīšanas procesa.
Projektā piedalīsies Baltijas valstu zobārsti, kas visa gada garumā dokumentēs gadījumus, kad pacientiem veikta ekstrakcijas brūces aprūpe, izmantojot bio materiālus – dabīgā kaula aizvietotāju, kas pilnībā integrējās esošajos kaula audos un stabilizē/atjauno žokļa kaulu formu. Katrs dalībnieks tiks nodrošināts ar matreiālu komplektu zoba ekstrakcijas dobuma ārstēšanai, lai dokumentētu 3 dažādus gadījumus. Nākamā gada sākumā tiks apkopoti ap 30 klīnisko gadījumu, kurus apaļā galda diskusijas ietvaros Baltijas valstu speciālisti apskatīs un izpētīs, noslēdzot tikšanos ar viedokli klīniskas metodikas izstrādāšanā. Iegūtā informācija tiks nodota Geistlich Biomaterials uzņēmumam Šveicē, kas, pamatojoties uz iegūtajiem datiem, sagatavos Eiropas līmeņa zinātnisku publikāciju.
Armands Ozoliņš, D.D.S., sertificēts vispārējais zobārsts / zobārstniecības klīnikas SIROWA Rīga vadītājs:
Tā ir viena no retajām reizēm, kad Baltijas reģiona zobārsti sadarbojas, satiekas, dalās pieredzē un piedalās pasaules mēroga zinātniskā projektā, kas dos reālus pierādījumus, rezultātus un cels kopējo zobārstniecības līmeni. Projekts līdz šim ir noticis tikai tādās implantoloģijās lielvalstīs kā Itālija, Vācija, Šveice u.c., tomēr, pateicoties SIROWA grupas centieniem attīstīt zobārstu profesionalitāti Baltiijas reģionā, arī Latvijas kolēģiem ir iespēja kļūt par Extraction Socket zinātniskā projekta dalībniekiem un tikt ievērotiem ārpus savas valsts rezidences.
Geistlich Biomaterials ir līderis pasaules bio materiālu (dabīgo kaulu aizvietošanas un reģenerācijas materiālu) tirgū, kas aktīvi iesaistās ārstu izglītošanā, izmantojot jaunākos materiālus un metodes zobārstniecībā.
AS SIROWA Rīga
Katrīnas dambis 16
Rīga LV-1045 Latvija
Tel.: +371 67098210
http://www.sirowa.lv/