Ārsti, NVO un farmaceiti pārrunās sadarbību veselības aprūpē labākam ārstēšanas rezultātam
Konferencē gan runātāju, gan klausītāju dalībnieku vidū būs galvenās veselības aprūpē iesaistītās puses - ārsti, Veselības ministrijas amatpersonas, farmaceiti, pacientu pārstāvji, kopīgi mēģinot definēt galvenās sadarbības problēmas un saprast, ko darīt, lai sasniegtu pašu galveno - efektīvāku ārstēšanas rezultātu.
Ārstēšanas process nav vienkāršs, tajā ir iesaistītas daudzas puses - pacients, ārsts, pie kā viņš griežas pēc palīdzības, farmaceiti, kas piegādā medikamentus, valsts amatpersonas, kas pieņem veselības aprūpes lēmumus un daudzi citi, tā veidojot tīklu, kura efektivitāte lielā mēra ietekmē mūsu veselību. Vēsture, tradīcijas, informācijas trūkums ir atstājis ietekmi uz to, kā pacients uztver ārstu, ārsts -pacientu un citām sadarbības attiecībām, kā rezultātā tiek ietekmēta arī ārstēšanās pareizība, temps un rezultāts. Pakāpeniski no padomju laikā iedibinātā paternālā pacienta - ārsta attiecību modeļa (ārsts aktīvi ārstē un pārvalda informāciju, bet pacients tikai pasīvi pakļaujas ārstēšanas procesam) šobrīd notiek pāreja uz rietumu pasaulē pieņemtā sadarbības modeļa, tas ir, pacients pats ir izglītots, seko līdzi savai veselībai, bet ārsts pēc iespējas visu paskaidro, informē, nevis tikai norāda. Informācijas pieejamība šajā modelī ir ļoti svarīgs faktors: jo informētāks ir cilvēks, jo visticamāk arī gudrāk viņš spēj iesaistīties lēmuma pieņemšanā par zāļu izvēli. to lietošanu, ārstēšanās metodi, profilaksi u.t.t. .
Konferencē "Sadarbība veselības aprūpē labākam ārstēšanas rezultātam" tiks apspriesti tādi svarīgi jautājumi kā:
* kā notiek informācijas apmaiņa starp medicīnas aprūpē iesaistītām pusēm;
* kādi ir ārsta-pacienta-farmaceita informācijas apmaiņas un sadarbības modeļi mūsdienās;
* kāda ir farmaceita loma un tās neizmantotās iespējas;
* kā e-veselības ieviešana mainīs ārsta-pacienta-farmaceita sadarbību;
* kādi ir ārstu - farmaceitu sadarbības rezultāti un citu valstu ārstu - farmaceitu sadarbības labie piemēri u.c.
Konferencē piedalīsies Veselības ministre Ingrīda Circene, Veselības ministres padomniece informācijas tehnoloģiju jautājumos Dita Gabaliņa, Pacientu Ombuda valdes priekšsēdētāja Liene Šulce – Rēvele, Latvijas Farmaceitu biedrības prezidente Kitija Blumfelde, Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis u.c. (visi dalībnieki, pilna programma un tēmas: http://www.veselibasprojekti.lv/?page=2&article=78).
Konferences atklāšana notiks ceturtdien, 19.aprīlī plkst. 10.00
Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā,
Antonijas ielā 1, Rīgā.
Dalībnieku pieteikšanās dalībai konferencē līdz 17.aprīlim, sūtot e-pastu uz: vita.dumpe@gmail.com vai zvanot 67561156.
Informāciju sagatavoja Vita Dumpe
Foto: Fotolia