Ar Latvijas komandu uzvaru noslēdzas Starptautiskās Pirmās palīdzības sacensības
Sacensību jaunākajā vecuma grupā (12 līdz 15 gadus veciem jauniešiem) 1. vietu ar 125,3 punktiem izcīnīja Latvijas Samariešu apvienības komanda. 2.vietā ar 107,9 punktiem ierindojās "Weisse Kreuz" komanda no Dienvidtiroles, savukārt 3.vietu ar 103,5 punktiem izcīnīja ASB komanda no Vācijas.
Individuālajā vērtējumā jaunākajā vecuma grupā uzvarēja Gunta Gaidule no Latvijas (67 punkti).
Vecākajā grupā (16 līdz 25 gadus veciem jauniešiem) 1. vietu ar 158 punktiem izcīnīja Latvijas Samariešu apvienības komanda. 2.vietā ar 142 punktiem ierindojās "Weisse Kreuz" komanda no Dienvidtiroles, savukārt 3.vietu ar 137 punktiem izcīnīja ASB komanda no Vācijas.
Individuālajā vērtējumā vecākajā grupā uzvarēja Ērika Černauska no Latvijas (81 punkts).
Starptautiskajās Pirmās palīdzības sacensībās šogad piedalījās 16 komandas no 9 Eiropas valstīm: Austrijas, Dienvidtiroles, Francijas, Itālijas, Lietuvas, Polijas, Slovākijas, Vācijas un Latvijas. Visu komandu pārstāvji ir savu valstu Pirmās palīdzības sacensību uzvarētāji un godam ir izcīnījuši tiesības parādīt savas prasmes starptautiskā mērogā.
Spraigākā sacensību sadaļa bija ir Pilsētas spēle. Tās ietvaros ikviena no komandām katrā no 7 darba stacijām, pielietojot savas zināšanas un prasmes Pirmajā palīdzībā, bija jāsniedz palīdzība cietušajiem, kā arī jādemonstrē savs komandas darbs un saliedētība. Kopumā katrai komandai Rīgas pilsētā ceļā starp darba stacijām bija jāveic 8 km garš maršruts, kura laikā arī jāatbild uz "Pilsētas testa" jautājumiem, kas saistīti ar pilsētas arhitektūru un vēsturi. Pilsētas testā labākos rezultātus uzrādīja Dienvidtiroles komanda jaunākajā vecuma grupā un Slovākijas komanda vecākajā grupā.
Darba stacijas:
* Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā bija inscenēta uz dzelzceļa sliedēm notikusi auto avārija, kurā iesaistītas 2 Zemessardzes automašīnas, vairāki cietušie. Negadījuma rezultātā izlijusi nezināmas izcelsmes viela, kas skārusi arī vienu no cietušajiem.
* Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā ugunsdzēsēju brigāde atgriezusies no izsaukuma, kura laikā darbinieki guvuši vairākas nopietnas traumas- dūrieni, sasitumi, dziļas brūces.
* Vērmanes dārzā - dalībniekiem bija jāpierāda savas zināšanas cietušā atdzīvināšanā. Ar datorizēta manekena palīdzību tika izmērītas sacensību dalībnieku prasmes: netiešās sirds masāžas dziļums un ritms, kā arī gaisa apjoms elpināšanas laikā.
* Pirtī tika inscenēta situācija ar kautiņu, kura rezultātā vairāki cilvēki ir ieguvuši smagas traumas, t.sk., vaļējas brūces ar svešķermeni brūcē, sasitumi, elektrotrauma, kuras rezultātā iestājas bezsamaņa un sirdsdarbības apstāšanās.
* Vingrotāju iela sporta zālē treniņu laikā sportisti guvuši dažādas sportiskām aktivitātēm raksturīgas traumas, kā arī viens no cietušajiem aizrijies. Prasmes Heimliha metodes pielietošanā (palīdzība aizrīšanās gadījumā) sacensību dalībnieki demonstrēja ar specializēta manekena ("klepojošais Čārlijs") palīdzību.
* Medicīnas vēstures muzejā un Rīgas Domē komandu dalībnieki sevi apliecināja veiklības stafetēs.
Pirmās palīdzības stacijās katrai komandai ir dotas 8 minūtes laika, lai izsauktu Neatliekamās Medicīniskās palīdzības brigādi, norādot negadījuma raksturu, cietušo skaitu, traumu veidu, kā arī sniegtu pirmo palīdzību cietušajiem. Procesā notikumi "negadījuma vietā" attīstījās, liekot dalībniekiem pieņemt arvien jaunus lēmumus, lai glābtu cietušā dzīvību.
Darba stacijas vadīja un organizēja Latvijas Samariešu apvienības Pirmās palīdzības pasniedzēji.
28.jūlijā ikvienam Rīgas iedzīvotājam un viesim bija iespējas vērot sacensību norisi darba stacijā Vērmanes dārzā, kā arī atsteidzināt senāk apgūtās netiešās sirds masāžas un elpināšanas iemaņas uz specializētā manekena.
LSA savas darbības 20 gados ir sniegusi lielu ieguldījumu Pirmās palīdzības apmācību kvalitātes uzlabošanā, pirmie ieviešot vienotu apmācību sistēmu un mācību materiālus. LSA piedāvā apgūt Pirmās palīdzības zināšanas un prasmes gan 15 stundu programmā, kas ir nepieciešama ikvienam autovadītājam, medniekam vai ieroču nēsātājam, gan arī paplašinātajā 40 stundu programmā, kas ir izstrādāta dažādu paaugstināta riska profesiju darbiniekiem, piemēram, apsargiem, elektriķiem, ugunsdzēsējiem u.c.
Latvijas Samariešu apvienības pateicas Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam, Medicīnas vēstures muzejam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, Rīgas Domei, Rīgas Mežiem, pirtij Kr.Barona ielā 60 un Austrumu cīņu sporta klubam Vingrotāju ielā par atsaucību darba staciju organizēšanā, kā arī Latvijas Zemessardzes Studentu rotas brīvprātīgajiem un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas studentiem par līdzdalību darba staciju inscenēšanā, kā arī visiem brīvprātīgajiem, kuri piedalījās sacensību organizēšanā un norises nodrošināšanā. Samariešu apvienība arī pateicas SEB, viesnīcai "Alberts", "Live Riga" un CSDD par atbalstu sacensību atbalstīšanu.
Informāciju sagatavoja Mārtiņš Etkins, Latvijas Samariešu apvienības Komunikācijas speciālists
Foto: Latvijas Samariešu apvienība
Komentāri
-
Re kā mūsu jaunieši arī kaut ko spēj! Malači!
-
Topošie mediķi acīmredzot tuvākā vai tālākā nākotnē būs spējīgi un zinoši speciālisti
-
Re kā mūsu jaunieši arī kaut ko spēj! Malači!
-
Topošie mediķi acīmredzot tuvākā vai tālākā nākotnē būs spējīgi un zinoši speciālisti