Apdrošinātājs: Vairākums no ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību gadījumiem ziemā saistīti ar vīrusu un infekciju saslimšanām
Rīga, 21.febr., LETA. Vairākums jeb 64% no ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību gadījumiem ziemas periodā saistīti ar vīrusu un infekciju saslimšanām, tomēr atlīdzības maksātas arī par negadījumiem, kad Latvijas iedzīvotājus dienvidu valstīs sakoduši pērtiķi, čūskas un citi dzīvnieki vai sadzēlušas medūzas, liecina apdrošināšanas AS "BTA Baltic Insurance Company" (BTA) dati.
Pērn pērtiķi sakoduši BTA klientus gan Taizemē, gan Indonēzijā, gan Malaizijā, kā rezultātā cietušajiem sniegta medicīniskā palīdzība un vakcinācija pret trakumsērgu. Tāpat ceļotājus mēdz sakost citi dzīvnieki un rāpuļi, piemēram, ASV apdrošinātāja klientu sakodis bebrs, Turcijā sievieti savainojusi ķirzaka, un ir bijuši vairāki gadījumi, kad ceļotājus nācies ārstēt no čūsku kodumiem. Savukārt, atpūšoties pie ūdens subtropu klimata joslā, cilvēkiem jāuzmanās no jūras ežiem un medūzām, kas ik gadu rada traumas un smagus apdegumus vairākiem atpūtniekiem.
Ceļotāji neuzmanības dēļ mēdz gūt ne tikai traumas, bet radīt zaudējumus arī citiem, piemēram, kāds BTA klients Kaboverdē viesnīcas ēdnīcā netīšām uzgrūdies traukiem, kas krītot saplīsuši. Negadījuma dēļ viesnīcai radīti zaudējumi, kurus atlīdzināja BTA, jo klients savā ceļojuma apdrošināšanas polisē bija iekļāvis arī civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas risku, kas ceļotāju pasargā no dažādiem zaudējumiem, kas var tikt radīti citai personai vai citas personas īpašumam.
BTA pieredze liecina, ka sarežģījumi ar veselību vai neplānotām izmaiņām ceļojuma plānā var radīt arī ļoti būtiskus finansiālus zaudējumus. Piemēram, pērn kādai klientei, atpūšoties Ēģiptē, akūti bija nepieciešama mugurkaula operācija, kuras izmaksas gandrīz 10 000 eiro apmērā sedza BTA ceļojumu apdrošināšana, savukārt kādam kungam, kuram medicīniskā palīdzība bija nepieciešama stipru vēdera sāpju dēļ, ārstēšana Ēģiptē izmaksāja 7300 eiro. Īpaši piesardzīgām, ceļojot uz eksotiskām valstīm, jābūt grūtniecēm un ģimenēm ar maziem bērniem, kuri bieži cieš no saules dūrieniem un infekciju slimībām, informē BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore Iveta Rijniece.
BTA dati par pērno un šā gada ziemas sezonu liecina, ka visbiežāk ceļotājus no Latvijas dažādas likstas un veselības problēmas piemeklējušas Ēģiptē (24%), Taizemē (17%) un Spānijā (13%). Salīdzinoši bieži ar nebūšanām nācies saskarties arī ceļotājiem, atrodoties Vācijā, ASV un Austrijā. Arī kaimiņvalstīs BTA klienti nav bijuši pasargāti no traumām un saslimšanām. Kāds vīrietis, pastaigājoties pa aizsalušo Pērnavas līci, ielūzis ledū un iekritis ūdenī, tāpēc bija nepieciešama glābēju palīdzība.
Pērnās un šīs ziemas sezonā no ceļotājiem BTA visbiežāk jeb 64% gadījumu saņēma atlīdzību pieteikumus par medicīniskiem izdevumiem - dažādām saslimšanām, traumām un ar to saistītu ārstēšanos. No visiem gadījumiem, kad cilvēkiem ziemas mēnešos ceļojumu laikā bijusi nepieciešama medicīniskā palīdzība, 60% gadījumu cilvēkiem bijušas dažādas saslimšanas, 25% gadījumu - neuzmanības vai citu iemeslu dēļ gūtas traumas, bet 12% gadījumu traumas bijušas saistītas ar negadījumiem uz kalna, slēpojot vai nodarbojoties ar snovbordu.
Šoziem vidējā BTA izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība par vienu saslimšanas gadījumu ārvalstīs ir gandrīz 400 eiro.
Pēc saņemto atlīdzību pieteikuma skaita otrajā vietā - 20% no visiem BTA saņemtajiem ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību pieteikumiem - ierindojas ceļotāju problēmas ar bagāžu, trešajā vietā - atlīdzību pieteikumi par lidojumu aizkavēšanos vai atcelšanu (8%), tad seko pieteikumi par neatliekamajiem zobārstniecības pakalpojumiem (6%).
Vislielākos zaudējumus cilvēkiem rada dažādu iemeslu dēļ atcelti ceļojumi, turklāt, salīdzinot šā gada janvāri ar 2016.gada tādu pašu periodu, vidējais BTA izmaksātās atlīdzības apmērs par šādiem gadījumiem ir audzis gandrīz divas reizes, ko var skaidrot ar cilvēku iespējām iegādāties arvien dārgākus ceļojumus. Vidējā BTA izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība par atceltu ceļojumu vienai personai ir gandrīz 700 eiro.