RSU notiks zinātniski praktiskā konference "Veselība un personības attīstība: integratīvā pieeja"
Rīga, 27.apr., LETA. No šodienas līdz 29.aprīlim Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks 3.Starptautiskā zinātniski praktiskā konference "Veselība un personības attīstība: integratīvā pieeja", aģentūru LETA informēja RSU pārstāvis Edijs Šauers.
Konferences mērķis ir iepazīstināt ar jaunākajiem pētījumiem un praktiskā darba pieredzi psiholoģiskajā izpētē, izvērtēšanā un palīdzībā, kā arī lai attīstītu kontaktus un veicinātu sadarbību.
Konferencē būs iespēja noklausīties 43 ziņojumus, ko prezentēs dažādu augstskolu mācībspēki un RSU studējošie. Konferences tematiski daudzveidīgos ziņojumus vieno vairākas caurviju tēmas - psiholoģiskās izvērtēšanas instrumentu izveide un adaptācija, nemedikamentozā palīdzība dažādām klientu un pacientu grupām, e-intervences, kā arī profesionālā izglītība un izaugsme, profesionālās darbības prakse.
Šodien RSU un citu augstskolu docētāji informēs par pētījumiem, kas saistīti ar psiholoģisko palīdzību darbā ar dažādām klientu/pacientu grupām, profesionālo kompetenci un identitāti un psiholoģiskās izvērtēšanas instrumentiem. Savukārt pēc pusdienu pārtraukuma būs iespēja noklausīties 17 RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes, Rehabilitācijas fakultātes un Komunikācijas fakultātes studējošo ziņojumus par studiju procesā izstrādātajiem pētniecības darbiem, tā rosinot jaunos pētniekus turpmākai aktīvai dalībai pētniecībā, tai skaitā - studijām psiholoģijas doktorantūras programmā.
Rīt, 28.aprīlī, konferences dalībniekiem būs iespēja klausīties astoņu vieslektoru (Izraēla, Lielbritānija, Vācija, Nīderlande, Lietuva, Krievija) lekcijas. Galvenais referents šajā konferencē ir profesors Reinouts Viers no Amsterdamas universitātes, kurš lasīs lekciju par implicīto kognitīvo procesu izvērtēšanu un izmaiņām cilvēkiem ar atkarību. Tāpat tiks nolasīti pieci ziņojumi par RSU docētāju īstenoto pētījumu rezultātiem Valsts pētījumu programmu ietvaros, tostarp par Latvijas Klīniskā personības testa validizācijas procesu, individuālās anomijas izpēti un senjoru aerobo fizisko aktivitāšu ietekmi uz kognitīvajām funkcijām.
Konferences noslēguma dienā, 29.aprīlī, notiks piecas vieslektoru vadītās meistarklases.
Dalība konferencē palīdzēs studējošajiem, pētniekiem un praktiķiem paplašināt priekšstatu par to, kā dažādu palīdzošo profesiju pārstāvji var sniegt savu ieguldījumu veselības saglabāšanai, slimību ārstēšanai un personības attīstībai starpdisciplinārā kontekstā.
Konference notiks RSU Medicīnas tehnoloģiju informācijas centrā. Par dalību konferencē tiks piešķirti 36 tālākizglītības punkti. Dalība konferencē ir bez maksas.