Vai pilna ķermeņa magnētiskā rezonanse ir pietiekami efektīvs veids, lai pārbaudītu, vai nav kādas saslimšanas, audzēji utt.?
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Ar magnētisko rezonansi var veikt skrīningu visam ķermenim, tomēr tā nav pilnvērtīga visa ķermeņa izmeklēšanas metode. Piemēram, magnētiskajā rezonansē var nenoteikt tubulāras adenomas zarnās, krūts audzējus u. c. Tāpat pie pozitīvas atrades magnētiskajā rezonansē būs jāveic vēl citi izmeklējumi, kas precizētu diagnozi. Ar cieņu,...
Kādas pretsāpju zāles, izņemt Paracetamolu, drīkst dzert, ja ir čūlainais kolīts?
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Čūlainais kolīts ir autoimūns zarnu iekaisums. Pretsāpju/pretiekaisuma medikamentus ir jālieto pēc ārsta ieteikuma. Ibuprofens un Paracetamols ir bezrecepšu zāles, un abi preparāti var tikt lietoti, ievērojot devas un lietošanas biežumus. Varētu būt preferences atkarībā no nieru un aknu funkcionālām spējām, un tas jāņem vērā. Aspirīns var veicināt asiņošanu, kas arī varētu būt jāņem vērā pacientam ar čūlainu kolītu. Ar cieņu,...
Man ir 27 gadi. Augums 165 un svars ap 67 kg. 16.12.24 nodevu analīzes uz kreatinīnu un GFA. Saņemot analīzes, nedaudz uztraucos. Kreatinīns ir 81.7 (norma 80) un GFA ir 87. Pēdējā laikā ir nogurums, pārbaudījos uz iekaisumiem - ar to viss ir kārtībā - un kopējā asins aina arī ir normāla, un ģimenes ārsts teica, ka var neuztraukties. Sportojusi neesmu kādu laiku, jo ir izteiktas galvassāpes un tā problēma lēnam tiek risināta. Dēļ galvas sāpēm tika bieži dzerti pretsāpju līdzekļi. Vai tas var ietekmēt kreatinīnu? Un kā samazināt to normas robežās?
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Nedaudz pazemināta nieru funkcija var būt pie nepietiekamas šķidruma uzņemšanas, kā arī pēc nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu lietošanas (Ibuprofen, Dilophenac u.c.). Ieteicams dzert 2 litrus šķidruma dienā (neskaitot kafiju) un izvairīties no zāļu lietošanas. Atkārtot GFĀ pēc 2 mēnešiem. Ar cieņu,...Atbild: Veselības salons 888Labdien! Diemžēl, komentēt vienas analīzes rādījumus, neko sīkāk nezinot par Jūsu kopējo veselības stāvokli, nevaram. Ja vēlaties mūsu ieteikumus, tad varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu, balstītu uz biorezonansi, kuras laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēmas. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot darbdienās uz tālruni 27088877, vai mājaslapā www.vs888.lv. Ar cieņu,...
Vasarā bija neliela trauma kājas īkšķim. Sākumā nebija nekādu izteiktu sūdzību, bet ar laiku nags sāka mainīt krāsu un, piespiežot nagu, tas nedaudz sāp. Tagad nags ir tādā ļoti tumšā krāsā.
Sakiet, lūdzu, vai ir jāatrādās podologam? Šodien pieteicos uz janvāri. Bet tikmēr varbūt varat ieteikt kādu smēri vai ko tādu, ko varētu lietot nagam?
Paldies!
Atbild: Ilze MizišaLabdien! Obligāti rekomendēju vizīti pie podologa, it sevišķi, ja ir sāpes un naga krāsas izmaiņas. Speciālists novērtēs un apskatīs naga stāvokli, veiks naga apstrādi un tad arī ieteiks, kādus lokālus līdzekļus lietot mājās. Nags ir jāapskata klātienē, lai varētu kaut ko ieteikt lietot.
Pēc nagu traumām ir ļoti ieteicams apmeklēt pēdu aprūpes speciālistu....
Man jūlija mēnesī iedzēla irsis un analīzēs visu laiku bija pa augstu neitrofilie un par zemu limfocīti, dzēru antibiotikas ilgu laiku, bet tūska nav mazinājusies. Nodevu analīzes 10. decembrī un tur arī ir, ka neitrofilie 47 un limfocīti par zemu, ir arī ALAT mazliet paaugstināts un ASO ir kāpis par augstu. Arī kāja ir sapampusi un sāp, metas visādas pumpas. Ko darīt?
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Bez redzēšanas neko daudz komentēt nevaru. Vai tika diagnosticēta roze (erisipelas)? Vai ir veikta vēnu doplerogrāfija? Kur tās pumpas un kādas? Neitrofilo skaits - absolūtais vai procenti? Neskaidra informācija, lai izdarītu secinājumus. Aknu marķieris varbūt norāda uz antibiotiku radīto slodzi aknām. Varētu konsultēties ar ķirurgu vai dermatologu, tomēr vispirms jāparādās atkārtoti savam ģimenes ārstam un jālūdz padoms par tālāko taktiku. Ar cieņu,...
Man jau vairākus mēnešus, nododot pilnu asins ainu, analīzēs uzradās mazliet paaugstināti neitrofilie un pazemināti limfocīti un vēl ir palielināti ASO un ALAT rādītāji. Vairāk nekā 6 mēnešus ir temperatūra. Nezinu, ko darīt... Par ko tas varētu liecināt?
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Varētu noteikt Epšteina-Barra vīrusa antivielas asinīs. Jādomā par kādu vīrusa infekciju. Jāturpina meklēt cēlonis, ja temperatūras paaugstinājums ir objektīvs un persistējošs. Ar cieņu,
Dr. Kariņa...Atbild: Veselības salons 888Labdien! Tas varētu liecināt par imūnsistēmas problēmām. Ar cieņu,...
LOR liek pilināt ausīs ūdeņradi. Esot iekaisums, kuru izraisījusi sēnīte. Vai drīkst ausī pilināt ūdeņradi un vai tiešām ūdeņradis izārstē sēnīti (nav precizēts, kas par sēnīti)?
Paldies!
Atbild: Dr. Pāvels Naumovs, otolaringologs homeopātsLabdien! Ūdeņraža peroksīdu 3% ārējā auss ejā pilināt nav ieteicams, kā arī tas nespēj izārstēt sēnīti. Šo preparātu, kombinējot ar etiķi saturošo līdzekli CUE, var lietot uz vates tamponiņa, lai attīrītu auss eju, piemēram, no strutām vai citiem izdalījumiem. Jāatceras, ka sēnīšu infekcija var uzturēties novājinātā organismā. Tāpēc svarīgi noskaidrot ķermeņa vājās vietas, piemēram, gremošanas sistēma, un sakārtot tās ar dabiskām, holistiskiem metodēm. Ar cieņu,...
Jā man degunā ir plāna āda un asinsvadi ir ļoti tuvu ādai, mēdz asiņot deguns bez iemesla, tad kā būtu, lidojot ar lidmašīnu - vai spiediena maiņa varētu arī izraisīt deguna asiņošanu?
Paldies!
Atbild: Dr. Pāvels Naumovs, homeopāts, otolaringologsLabdien! Jūsu gadījumā bīstami lidot tikai tad, kad ir apgrūtināta elpošana caur degunu. Šajā gadījumā pirms lidošanas, kā arī 10-15 minūtes pirms pacelšanas un pirms nolaišanas degunā jāpilina asinsvadu sašaurinošie pilieni. Jebkurā gadījumā ir vērts pēc organisma kompleksa izmeklēšanas stiprināt asinsvadus, piemēram, ar homeopātiju. Ar cieņu,...Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Jā, mehāniskā trauma, sauss gaiss utt. var būt cēlonis epistaksei. Var veikt sīko kapilāru koagulēšanu Kiselbaha zonā pie LOR speciālista. Ar cieņu,...
Jau ilgus gadus pie kakla atslēgas kaula veidojas nesāpošs pacēlums, tagad tāds jau izveidojies otrajā pusē. Asins analīzes ir normā. Jūtos visu laiku bez iemesla nogurusi, sāk sāpēt ceļi, sāp labās kājas papēdis, reizēm ir durošas sāpes galvā, bet vairāk ir sajūta, ka tā ir piebāzta kā ar vati. Uz muguras krustos pa laikam parādās niezošas, lielas pumpas, kuras pašas no sevis pazūd. Viss liecina par limfomu, vai tas ir iespējams pie normālām asinsanalīzēm?
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Lūdzu konsultēties ar savu ģimenes ārstu. Ja ir kādi veidojumi (var būt palielināti limfmezgli), ir jāveic to ultrasonogrāfija vai biopsija ultrasonogrāfijas kontrolē un jāizmeklē. Pēc rakstītā nav skaidrs, kas tie ir par veidojumiem. To apskatot noteiks ārsts un nosūtīs uz izmeklējumiem. Analīzēs pie limfomām izmaiņas var arī nebūt. Ar cieņu,...
Kādu laiku atpakaļ man sāka sāpēt zobs (labajā pusē, apakšā, 7. zobs). Protams, uzreiz vērsos pie zobārsta. Zobārsts iepotēja anastēziju. Iepriekš minēju, ka ļoti jūtu sāpes, uz ko viņa neko neatbildēja un sāka urbt zobu, nepstājoties, kad man sāp un, kad teicu, ka visu jūtu, nekādu atbildi nesaņēmu. Izciešot to murgu, zobārste pateica, ka ielika zāles zobā un pagaidu plombi. Atnākot mājās, zobs nežēlīgi sāpēja, sāpes bija tik lielas, ka likās, ka sāp blakus zobi un auss. Nnomocoties dažas dienas, sāpes palika mazākas un samērā ciešamas. Aizejot atkal pie zobārsta, viss atkārtojās. Trešajā reizē man beidzot normāli sapotēja anastēziju, ka gandrīz neko nejutu, tad arī salaboja zobu. Pirmo laiku bija sāpes, bet tās ar laiku pārgāja. Tagad ir pagājis mēnesis, varbūt nedaudz vairāk. Ir bijis, ka pa to laiku reizēm iesāpas zobs, bet nebija traki, savukārt tagad pēdējās 3 dienas sāpes ir nežēlīgas. Liekas, ka sāp blakus zobi un auss. Nezinu, ko darīt.
Pēc tādas bēdīgas pieredzes ar zobārstu ir bailes iet atkal kaut kur. Moka aizdomas, ka varbūt teiks, ka jārauj zobs, bet man ir lielas bailes. Ko darīt un kur vērsties?
Paldies!
Atbild: Svetlana Piskunova, zobārsteLadien! Jūtu Jums līdzi, bet, diemžēl, iztikt bez zobārsta neizdosies.
Nepieciešams rentgens un ārstešanas turpinājums. Ar cieņu,...
Pirms vairākām nedēļām konstatēju, ka acī, kurai bērnībā ir izslimots acs radzenes iekaisums un ir rētaudi, ir sākusi migloties redze, ir tāda kā pelēka švīka redzamajai bildei. Tuvākais optometrists konstatēja, ka acs epitēlijs ir nevienmērīgs, mazliet piepampis. Pilinu "Oftan deza" hlora pilienus, bet situācija ik pa laikam atkārtojas un saglabājas diskomforta sajūta. Ko var darīt?
Paldies!
Atbild: Anastasija BugajevaLabdien! Jums ir nepieciešama acu ārsta konsultācija. Ar cieņu,...
Augusta beigās tika izgriezta aizdomīga dzinumzīme, kas atradās uz augšstilba. Analīzēs neko ļaunu neatklāja - pigmentēts nevuss uz robežas. Taču pēc izgriešanas parādījās velkoša sajūta cirksnī un sāpes kājā. Ķirurgs nekādas izmaiņas limfmezglos neredzēja. Pēc tam šī sajūta pazuda, taču nu atkal ir atpakaļ. Sajūta tāda, it kā to rētas vietu kaut kas spiestu kopā un reizēm ejot uz katru soli tāda sajūta, ka kaut kas traucē tieši cirksnī. Biju arī pie ginekologa, kurš neredzēja, ka limfmezgli būtu palielināti. Pēc analīzēm atklāja, ka ir uroģenitāls iekaisums, kura dēļ šobrīd lietoju antibiotikas.
Vēl ir sajūta, ka ik pa laikam ir klejojošas sāpes pa visu ķermeni, īpaši locītavās un muskuļos. Kā arī jutīgi zobi un sajūta, ka dedzina mēli. Vairs nesaprotu, pie kā vērsties. Asinsanalīzes ir labas, iekaisumus neuzrāda. Visu laiku uztraucos, vai tas nav kaut kāds audzējs, ko ārsti nav pamanījuši. Ko vēl man pārbaudīt?
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Antibiotikām vajadzētu palīdzēt pret dažādiem bakteriāliem iekaisumiem, bet, lietojot antibiotikas, varētu rasties sēnīšu (Candida albicans) infekcija mutē, dzimumorgānu rajonā, jo iet bojā normālā mikroflora un izjūk līdzsvars, kas parasti uz gļotādām ir. Iespējams, nepieciešama pretsēnīšu lokāla vai iekšķīga terapija. To nozīmēs ģimenes ārsts. Tāpat probiotikas, jogurts, kefīrs var līdzēt līdzsvara atjaunošajai. Audzēji parasti nesāp. Arī nevusa biopsija bija labdabīga. Nedomāju,...
2022. gadā radās kreisā ceļa locītavā stipras sāpes un jūtu, kā kauls pret kaulu “rīvējas”. Dakteris nosūtīja uz magnētisko rezonansi - diagnoze - kr. ceļa locītavas plīka mediālis sindroms. Hof ķermeņa atdures sindroms. 3 blokādes - nepalīdz. 2023. gada martā veikta operācija, palika labāk, bet tagad (2024. g decembris) atkal ir stipras sāpes celī un kauls pret kaulu “rīvējas”. Ko darīt? Iet visam tam pašam vēlreiz cauri un atkal operāciju taisīt?
Operācija: vispārējā anestēzijā kr. ceļa locītavas astroskopija ar plīka mediālis rezekciju un Hof ķermeņa daļēju rezekciju.
Paldies!
Atbild: Juris Brūklis, ķirurgs ortopēds, SIA “Rīgas veselības centrs” filiāle “Iļģuciems”Labdien! Vispirms jau vajadzētu griezties uz konsultāciju pie ārstējošā ķirurga. Iespējams, problēma šoreiz tomēr ir cita rakstura. Atkarībā no sūdzībām, iespējams, būs nepieciešama papildu diagnostika. Noteikti arī ieteiktu aiziet uz konsultāciju pie fizioterapeita. Bieži šīs problēmas ir risināmas ar āsrtnieciskās vingrošanas palīdzību....
Jau 3. nedēļu mokos ar kamolu kaklā un atraugām pēc katras ēdienreizes. Pirmo nedēļu lietoju Nolpaza 20mg 2 dienā. Pēdējās divas nedēļas Escadra 20mg un ievēroju stingru diētu. Bet nepaliek labāk. Cik ilgs laiks nepieciešams, lai izārstētu atvilni un kādas citas zāles ir, kas varētu palīdzēt? Citu pazīmju nav kā kamols kaklā un atraugas, kakls sarkans visu laiku. Ievēroju visus ieteikumus, ko ārsts ieteica.
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Ar Escadra dažās nedēļās bija jābūt daudz labāk.
Ieteiktu gastroskopiju, lai precizētu diagnozi, ja tas netika veikts. Vai vēdera izeja ir regulāra? Būtu jāpanāk regulāra vēdera izdeja, lai mazinātu intraabdominālo spiedienu.
Vakaros 4 h pirms miega neēst. Uz nakti varētu līdzēt Gastrotuss, GERD OFF vai Gaviskons. Ar cieņu,
Dr. Kariņa...
Jau kādas 3 nedēļas ik pa laikam sākas sāpes vienā vai otrā padusē, kas aiziet uz muguru (lāpstiņa, liekas, ka sāpes aiziet pa muskuļiem), šur tur jūtamas sāpes muskuļos citās vietās - kājās, rokās, mugurā. Pēdējās 8 nedēļas arī bija izteiktas galvas sāpes. Šobrīd lietoju antibiotikas, ko izrakstīja LOR, un gaidu rindu pie neirologa, kā arī nepieciešamības gadījumā došos uz MRT dēļ galvas sāpēm, ja tās nepazudīs. Sāpes ir mazinājušās, jo jau tieši 1 nedēļu lietoju antibiotikas. Sāp priekšējā daļa, sāpes sākās pie deguna, kas aizgāja tālāk pa visu priekšas, deniņu daļu, asas, spiedošas, durošas. Un abas sāpes parādījās apmēram vienā laikā. Protams, internetā lasot, tur iesaka pārbaudīties, vai nav limfomas vēzis. Bet, masējot paduses, nejūtu ne sabiezējumus, ne bumbuļus, neredzu nekādus pleķus uz ādas, kā arī kakla apvidū.
Ģimenes ārsts nosūtīja uz standarta analīzēm, kur norādīja, ka MCV Eritroc.vid.tilp. 100.5 nedaudz paaugstināts, un MCHC vid. Hb konc.er. 30.9, nedaudz samazināts, bet analīzes tika nodotas menstruācijas laikā. Ir nogurums jau visu šo laiku kopš galvas sāpēm, un, kamēr gaidu rindas, neziņa nomoka. Kas ir jādara, lai mazinātu sāpes padusē un pie kāda ārsta jadodas?
Ar cieņu,
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Pēc rakstītā secinu, ka LOR izrakstīja antibiotikas sakarā ar deguna blakusdobumu iekaisumu. Vai tika veikts arī rentgens blakusdobumiem? Galvassāpes var būt saistītas ar iekaisumu blakusdobumos, tomēr sāpes citu ķermeņa daļu muskuļos gluži ar to izskaidrot nevar, ja nu vienīgi bija paaugstināta ķermeņa temperatūra. Ar limfomu gan, šķiet, te nav nekāda sakara. Arī analīžu izmaiņas nav ar diagnostisku vērtību. Iespējams, jādomā par fibromialģijas diagnozi. Iesaku aprunāties ar ģimenes...
Jau ilgu laiku ir slikta smaka izelpā, bez košļenēm neiztikt. Kur meklēt problēmu? Zobi ir veseli, zobu higiēna ievērota, bet ir kuņģa problēmas - hroniskais gastroduedonīts. Vai šī slimība var ietekmēt smaku no elpas? Kā lai izvairīās no šīs smakas? Smaka līdzinās fekālijām, līdz ar to negribas iet pie ārsta un stāstīt šādu informāciju.
Paldies!
Atbild: Ģimenes ārste Anda KariņaLabdien! Smakojoša elpa bieži ir saistīta ar gremošanas traucējumiem. Būtu jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu, jāveic gastroskopija un jāārstē atbilstoši. Ja ir sūdzības, varētu darīt visu, lai novērstu skābes refluksu, ja tāds ir, lietot bezrecepšu protonsūkņu inhibitoru Omeprasol. Tomēr pareizi būtu sākt ar izmeklējumu. Ar cieņu,
Dr. Kariņa...
Lieta sekojoša - ginekologs man izrakstīja šīs zāles - Utrogestan 200mg - cikla regulēšanai un stingri pieteica zāles iegādāties un sākt lietot nākamajā dienā un turpināt, līdz sākas menustrācijas. Kamēr zāles iegādājos, pagāja divas dienas un tieši tad sākās menustrāciju priekšvēstneši (asiņaina smērēšanās). Tāpēc zāles lietot nesāku un man bija jādodas tālā ceļā ar auto. Diemžēl ar smērēšanos viss arī beidzās un reizes tā arī nesākās. Zinu, ka šīs zāles jālieto, stingri rēķinot ciklu, un, tā kā reizes vēl joprojām nav bijušas, es nezinu, kā man tagad rīkoties. Ārsti sazvanīt nevaru un tikt pie viņas tuvākajā laikā arī diemžēl nevaru (ārsts ir Rīgā, bet es esmu no Liepājas). Iesakiet, lūdzu, kā rīkoties rīkoties ar zāļu lietošanu
Paldies!
Atbild: Kristīne Ķempe, ginekoloģe, ultrasonogrāfijas speciālisteLabdien! Parasti medikaments tiek lietots otrajā menstruālā cikla fāzē, biežāk no 16. cikla dienas vakaros, 10 dienas pēc kārtas. Tomēr, nozīmējot lietošanu, tiek ņemts vērā arī sievietes esošā cikla garums, kas var būt dažādiem cilvēkiem atšķirīgs, kā arī pavadošās problēmas un sūdzības. Līdz ar to lietošanas uzsākšana un nozīmēto lietošanas dienu skaits var būt atšķirīgs. Būtu labi tomēr sazināties ar savu ārstu. Ar cieņu,...
Sakiet, lūdzu, pie kura ārsta speciālista griezties uz konsultāciju, ja naktī regulāri tirpst roku pirksti ? Un kāds iemesls šādai tirpšanai varētu būt?
Paldies!
Atbild: Juris Brūklis, ķirurgs ortopēds, SIA “Rīgas veselības centrs” filiāle “Iļģuciems”Labdien! Roku pirkstu tirpšanas iemesls visbiežak ir nerva nospiedums plaukstas pamatnē (t.s. karpālā kanāla sindroms) vai problēmas sprandā. Jebkurā gadījumā vispirms vajadzētu griezties pie neirologa....Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Jāvēršas pie ģimenes ārsta vai neirologa. Problēma var būt saistīta ar kakla daļas spondilozi vai karpālā kanāla sindromu. Ģimenes ārsts noteiks diagnozi un nepieciešamības gadījumā nosūtīs uz papildu izmeklējumiem vai pie speciālista. Ar cieņu,...
Man atklāja cistu taisnajā zarnā 2.6 cm, kreisajā pusē. Ko tas tagad nozīmē? Kā man rīkoties tālāk?
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Cista ir labdabīgs veidojums. Nekā rīkoties nevajag. Ja ir sūdzības, jākonsultējas ar ģimenes ārstu. Ar cieņu,...
Jau 2 pilnus mēnešus 3x dienā tiek lietota Senna tēja. Ļoti palīdz regulāri iziet vēderam un ir labāka pašsajūta. Saprotu, ka šādus līdzekļus nedrīkst ilgstoši lietot, taču vēlējos noskaidrot, ko tieši šāda tēja var nodarīt manam organismam, ja turpināšu to lietot? Jāpiebilst, ka dzeru daudz ūdeni un cenšos ēst sabalansēti.
Paldies!
Atbild: Dr. Elena Priedeslaipa, imūndietoloģe, Longevity, Nutriciology, Lifestyle medicineLabdien! Jūsu sennas lietošanas paradumi nav pieņemami organisma veselības saglabāšanai un būtu nekavējoties jāpārtrauc. Ilgstoša sennas lietošana pilnībā izjauc elektolītu balansu ar visām izrietošām sekām. Papildus arī notiek, jūsu gadījumā visdrīzāk jau ir notikuši, zarnu fizioloģiskās motilitātes traucējumi. Iesaku nekavējoties meklēt ģimenes ārsta palīdzību gan analīžu nodošanai, gan arī ilgstošas sennas lietošanas seku likvidācijai/mazināšanai. Organismam ir spējas atjaunoties, tas gan...
Vēlējos jautāt, vai tas ir normāli. Zobam ir caurums, un dažas dienas atpakaļ biju pie zobārsta, kurš ielika pagaidu plombi. Taču pa naktīm vismaz vienu reizi ir jāpieceļas, lai iedzertu Dolmenu, jo tas palīdz pret sāpēm, bet dienā izdzeru apmēram 5-6 Dolmen tabletes, lai nesāpētu. Tā ir zobārsta vaina vai mana? Kas man būtu jādara?
Paldies!
Atbild: Svetlana Piskunova, zobārsteLabdien! Ta ir zobu slimības vaina. Lūdzu, obligāti piezvaniet savai zobārstei! Katram zobam var būt tik daudz slimības, cik zobu mutē, un katru slimību ārstē ar savām zālēm. Attalināti, diemžēl, nevaru spriest, kāda slimība ir Jūsu zobam, kāda ārstešanas metode izmantota. Universālas zāles nav. Pagaidu plombe pilda tikai saites lomu - notur zāles kavitātē....
Man pa vasaru iedzēla irsis kreisās kājas apakšstilbā un ir izveidojusies zemo audu tūska, limfostāze. Esmu izdzērusi daudz antibiotikas un nekas nelīdz, kāja tai vietā sapampusi, sāp, ir temperatūra, cirksnī ir palielināti divi reaktīvi limfmezgli.
Pagājušajā nedēļā biju pie vienas ķirurges, un viņa teica, ka nekas tur nav, bet kāja sapampusi, apsārtusi, un slēdzienā bija uzrakstīts, ka uz ādas lokāli sataustāmi limfmezglu pulsi. Es tagad nezinu, ko darīt, jo kāja visu laiku sāp, ir mazliet sapampusi. Vai man vērsties pie cita ķirurga? Pēc koduma ir jau pagājuši 4 mēneši. Ko Jūs man ieteiktu?
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Grūti pateikt neredzot, bet varētu veikt doplerogrāfiju kājas asinsvadiem un konsultēties ar asinsvadu ķirurgu. Pēc aprakstītā jādomā par bakteriālu iekaisumu kājas mīkstajos audos. Rodas jautājums par iemeslu, kādēļ antibiotiku terapija nav bijusi efektīva... Ar cieņu,...Atbild: Veselības salons 888Labdien! Iespējams, ka irsis ir izraisījis alerģisku iekaisumu un, iespējams, pievienojusies ir arī infekcija. Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu, balstītu uz biorezonansi, kuras laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēmas un noskaidroti iekaisuma procesi organismā, funkcionālās izmaiņas un patogēnā mikroflora (sēnes, vīrusi, baktērijas utt.). Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot darbadienās uz tālruni 27088877, vai www.vs888.lv. Ar cieņu,...
Man urīna analīzēs ir palielināts sāļu daudzums, baktērijas un gļotas. Biju uz USG, kur man pateica, ka man ir urīnpūslī sāļi un labajā nierē sāļi, kā arī kreisajā nierē cista. Piekto dienu sāp abi sāni nieru apvidū, ka nevar izturēt bez pretsāpju zālēm. Kā var izvadīt sāļus no urīnpūšļa un nierēm un kā var cistu dabūt ārā?
Paldies!
Atbild: Veselības salons 888Labdien! Diemžēl, caur internetu nevar ne ieteikt, ne ārstēt. Ja vēlaties mūsu ieteikumus, tad piedāvājam veikt vispārēju organisma izmeklēšanu, balstītu uz biorezonansi, kuras laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēmas un noskaidrotas funkcionālās izmaiņas, iekaisuma procesi, tai skaitā sāļu izgulsnējumi, un patogēnā mikroflora (sēnes, baktērijas, vīrusi utt.). Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot darbadienās uz tālruni 27088877, vai www.vs888.lv. Ar cieņu,...
Izmeklejos par ko šādu visā internetā, bet nekur nekas par šo nav atrodams. Respektīvi - ik pa laikam visu ķermeni pārņem kutinoša sajūta. Tā skar visu ķermeni, arī rokas un ceļus. Lāpstiņu līmenī tieši zem paduses kādus 3 mēnešus atpakaļ ir iegūta Šmorla trūce, ir arī atvilnis, jo bojāts kuņģa vārstulis, bet, iespējams, tas nekādi nav saistīts. Sajūtas, maigi sakot, ir pretīgas. Vai ir iemesls satraukumam? Varbūt vienkārši tas bija iespiests nervs vai asinsvads un ēdot rodas atvilnis, kas kairina trūci, ja tas vispār fiziski ir iespējams?
Paldies!
Atbild: Ilze Bērziņa, FRM ārsteLabden! Šmorļa trūce ir attīstības īpatnība, tā parasti simptomus nerada. Atvilnis parasti ir saistīts ar palielinātu intraabdominālo spiedienu (liekais svars-? mazkustīgs dzīves veids-?). Jums vajadzētu vērsties pie ģimenes ārsta, veikt standarta izmeklējumus (cukura līmenis asinīs, vairogdziedzera rādītāji (TTH), asins aina, nieru un aknu rādītāji). Jāizvērtē režīms/ dzīves veids - kustību aktivitāte ikdienā, ēšanas paradumi/ķermeņa masa, miega ilgums un miega kvalitāte....
Urīna analīzē uzrādās glikoze - 5, vai tas ir iemesls uztraukumam?
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Glikozei urīna normāli jābūt Atbild: Aiva Doroško, ģimenes ārste SIA "Rīgas veselības centrs" filiālē "Bolderāja"Labdien! Ja ir cukura diabēts un pacients lieto hipoglikemizējošus medikamentus, tad tas ir normāli. Ja nē, ieteicams vērsties pie sava ārsta uz papildizmeklējumiem....