Vai ir zināms Herbalife produktu sastāvs?
Arvis 2006. gada 31. augustā
Labdien,
Vai ir zināms Herbalife produktu sastāvs un kādi citi fakti par to kaitīgo iedarbību? Vai Herbalife produkta izplatītāji, Jūsuprāt, nerada kādas veselības problēmas mūsu valsts iedzīvotājiem? Ja ir uzkrājušies pietiekoši daudz negatīvo faktu, tad manuprāt ir pienācis laiks aizliegt Herbalife produktu izplatīšanu Latvijas teritorijā!
26.08.2006. apmeklēju Herbalife izplatītāju semināru Rīgā, Alfrēda Kalniņa ielā 2 (ofiss 2.stāvā), kur mani uzaicināja šī produkta aktīva un pieredzējusi izplatītāja Tatjana Golovko, kas ļoti viltīgi "apstrādā" katru klientu, operējot ar tādiem terminiem kā palīdzība cilvēkiem, mesija, izredzētie u.tml.
Uzmanīgi vērojot apkārtnotiekošo, secināju, ka šeit ir darīšana ar cilvēku negatīvu (savtīgu) iespaidošanu, programmēšanu, zombēšanu un faktiski krāpniecību, kas, pirmkārt, ir cilvēciski nosodāmas darbības.
Vai Jūsuprāt Tatjanas darbība var kļūt krimināli sodāma, ja izdotos pierādīt Herbalife kaitīgo iedarbību uz kāda lietotāja piemēra, kas vērstos ar iesniegumu kriminālpolicijā? Bez tam Internetā atradu info, ka Herbalife sastāvā ir efedrīns, kas ir psihotropa viela ar psihi stimulējošu efektu, kamdēļ visi produkta lietotāji kā pajolīši tā jūsmo par to!
Paldies!
Atbildes:
-
2012. gada 14. martā
Labdien,
Kopš 2006.gada 1.marta Latvijā ir atļauts izplatīt uztura bagātinātājus, kuri ir reģistrēti Pārtikas centrā vai ir iekļauti iesniegto uztura bagātinātāju sarakstā. To nosaka Ministru kabineta 20.09.2005.gada noteikumi Nr.725 "Noteikumi par obligātajām nekaitīguma un marķējuma prasībām uztura bagātinātājiem un uztura bagātinātāju reģistrācijas kārtību".
Sērijas "HERBALIFE" uztura bagātinātāji ir reģistrēti Pārtikas centrā. Tātad tos Latvijas tirgū realizēt atļauts. Bet tomēr, ja ir pamatotas aizdomas par kāda uztura bagātinātāja neatbilstību, tad būtu vēlams nosaukt konkrēti šo produktu.
Uztura bagātinātāju lietošana ir katra patērētāja brīva izvēle. Izvēloties lietot uztura bagātinātājus, ieteicams konsultēties ar ģimenes ārstu vai citu medicīnas speciālistu par lietošanas nepieciešamību, kā arī detalizēti iepazīties ar uztura bagātinātāja marķējumā sniegto informāciju.
Uztura bagātinātāji ir domāti cilvēka ikdienas uztura papildināšanai, korekcijai un nav domāti uztura aizstāšanai. Diemžēl ļoti bieži nācies sastapties ar to, ka cilvēki brīžiem akli uzticas uztura bagātinātāju izplatītāju reklāmai, pietiekoši nopietni neizvērtē iespējamās sekas. Vismaz tādas, ka vienā reizē brīžiem būtu jāizdzer no 2 līdz 6 dažādām preparāta kapsulām vai kapletēm, kuras nemaz nav tik nevajnīgas. It īpaši cilvēkiem ar jūtīgu ķunģi. Tādos daudzumos tās kairina kuņģa gļotādu.
Šobrīd nav tiešu pierādījumu Helbalife preparātu kaitīgai ieteikmei, tos lieto visā Pasaulē. Svarīgi ir "nepāršaut pāri strīpai". Ievērojiet mērēnumu. Viemēr jāatceras ka uztura bagātinātāji nav zāles, tie nevar izārstēt vecas, hroniskas slimības, tie arī nav nekāds brīnumlīdzeklis.
Pārtikas centrā reģistrēto (atzīto) uztura bagātinātāju saraksts ir publiski pieejams PVDmājaslapā www.pvd.gov.lv sadaļā "Uztura bagātinātāju datu bāze".Nav