Kā atbrīvoties no depresijas?
Aivars 2006. gada 27. jūnijā
Labdien,
Man 22 gadi. Šķiet, ka man ir nosliece uz depresiju (vispārīgs intereses zudums par jebko, nespēja koncentrēties un kontaktēties ar apkārtējiem cilvēkiem, pat tuviniekiem, kavēta smadzeņu darbība un atmiņa utt.). Šī ir jau otrā reize, kad netieku ar to galā.
Pirmā reize bija aptuveni pirms gada (ilga trīs mēnešus, pāris reizes apmeklēju psihologu, bet bez rezultātiem). Bet toreiz, pateicoties aizbraukšanai no Latvijas, par brīnumu tiku no šši depresijas vaļā uz pāris mēnešiem. Šajā laika posmā jutos fantastiski, tik labi, kā vel nekad iepriekš savā dzīvē!
Nu jau četrus mēnešus ilgst otrais periods. Esmu atgriezies Latvijā. Biju uz meēnsi atkārtoti izbraucis no Latvijas robežām, cerībā, ka atkal varētu kaut kas mainīties, bet šoreiz tas nenotika. Gluži pretēji- kļuva vel trakāk. Brīžiem ir tik neizturami, ka gribas galvu sist pret sienu. Jo vairāk par to domāju, jo mazāka ir vēleme dzīvot.
Ģimenes ārsts izrakstīja antidepresantus (Seroxat). Mēnesis, kamēr tos lietoju, pagāja bez rezultātiem. Nu jau otro nedēļu izteiku bez tiem. Ir parādījušies reiboņi- tādi kā viļņi, kas iziet cauri visam organismam. Pie ģimenes ārsta vairs atkārtoti neesmu bijis. Šobrīd trūkst finansiālo līdzekļu- var teikt, ka to vispār nav. Es nevaru atļauties turpināt Seroxat kursu + psihoterapeitu. Turklāt, es neesmu darbspējīgs.
Pirms nepilniem diviem mēnešiem zvanīju uz Neirožu klīniku, bet tur man atbildēja, ka varot pieteikties tikai pēc apmēram 5 mēnešiem. Tik ilgi es nespēju gaidīt! Esmu izmisis- ko darīt?
Paldies.
Atbildes:
-
2012. gada 20. martā
Labdien,
Jūsu aprakstītie simptomi varētu liecināt par smagu depresiju, kuras forma nav vienkārša, un pieprasa attiecīgo speciālistu palīdzību. Tas nozīmē, ka Jums būtu jāgriežas pie psihiatra, kas ir viskompetentākais speciālists tieši šajā cilvēka veselības jomā, un kas varēs piemeklēt Jums piemērotas zāles.
Izejot pareizi pieskaņotās medikamentozās ārstēšanās kursu Jūs jutīsieties labāk, varēsiet sajust, vairāk spēka sevī un tad Jūs varat griezties pie psihologa vai psihoterapeita, lai labāk saprastu kas tieši ar Jums notiek, kas ir garastāvokļa svārstīšanas iemesli un kā ar tiem cīnīties.
Ja jūtat, ka situācija ir akūta, tad ir iespējams griezties pie psihiatra ambulatori, vai konsultēties Tvaiku ielā, kā arī pie jebkura sertificētā šīs nozares ārsta. Par šo speciālistu pakalpojumu apmaksāšanu Jūs varat interesēties Jūsu rajona sociālajā dienestā, vai slimokasē (ja Jums ir attiecīgā polise).Neirožu klīnikas psiholoģe Natālija Ņemiro