medicine.lv skaitļos

Lietotāji online235
Aktīvie uzņēmumi12813
Nozares raksti1616
Ekspertu atbildes21477
Cik ilgi var lietot "Omaprazolu"?

Cik ilgi var lietot "Omaprazolu"?

ligita 2012. gada 17. novembrī

Labdien!

Ģimenes ārsts nosūtīja uz "kobru", jo sūdzējos par spēcīgu dedzināšanu kuņģī pēc katras ēdienreizes un spēcīgām sāpēm kuņģī.
Izmeklējuma rezultāts: barības vads bez redzamām īpstnībām, Kardija slēdzas nepilnīgi, Kardija diafragmas līmenī, Kuņģa tonuss normāls, Peristalika saglabata,korpusa gļotāda sārta, gļotezers ar žults piejaukumu,Krokas ar gaisu pilnībā izlīdzinās, antrālā gļotāda sārta ar žults aplikumiem, pilorus vaļējs, Papilla nav redzama, ureāzes ekspres tests uz h.p.- negatīvs(-), Duodēna dulbuss apalš, simetrisks, Duodēna descendens daļa bez īpatnībām. Slēdziens - DUODENO - GASTRĀLA ŽULTS REFLUKSA PAZĪMES.
Patreiz lietoju "Omaprozolu" 20mg. 1 reizi dienā, ievēroju diētu. Mēģināju 2 dienas nedzert zāles, bet atkal sākas spēcīga dedzināšana kuņģī.

Sakiet, lūdzu, cik ilgi var lietot "Omaprazolu" un ko nozīmē uzstādītā diagnoze? Ko darīt lai izārstētos?

Atbildes:

  • 2012. gada 20. novembrī
    Labdien!

    "Omeprozolu" var lietot ilgstoši, bez laika ierobežojuma. Parasti pietiek 2-3 nedēļas.
    Diagnoze nozīmē, ka Jums ir nepareiza peristaltika, atvilnis no divpadsmit pirkstu zarnas uz kuņģī.
    Pieejai, lai izārstētos, jābūt kompleksai: diēta, dzīves veids, emocionālie faktori, fitoterapija un zāļu terapija.

    Irēna Paturska, ģimenes ārste, "Paturskas I. ģimenes veselības centrs", SIA

  • 2012. gada 20. novembrī
    Labdien!

    Ja ārsts uzskata par nepieciešamu, no farmācijas viedokļa- "Omeprazolu" drīkst lietot ilgstoši.

    Ilze Paegle, farmaceite, "Inta", SIA, Aptieka

  • 2012. gada 22. novembrī
    Labdien!

    "Omeprazolu" var lietot ilgstoši, pat gadiem, ja ir šāda nepieciešamība.
    Pēc Jūsu endoskopijas apraksta ir zināms, ka slikti slēdzas abi kuņģī esošie sfinkteri. Gan augšējais starp barības vadu un kuņģī (kardija), gan apakšējais starp kuņģi un divpadsmitpirkstu zarnu (pilorus). Līdz ar to saturs, kas normāli atrodas aiz sfinktera nokļūst augstāk. Žults nokļūst kuņģī, bet skābe no kuņģa barības vadā. Parasti šo problēmu ārstē ar kuņģa skābi bloķējošiem aģentiem (piemēram, Omeprazols). Jādomā, ka šo saasinājumu ir kaut kas izraisījis (vīruss, diētas kļūdas, stress utt.) Ja šis izsaucējs vairs netraucē, tad lietojot Omeprazolu un ievērojot ģimenes ārsta ieteikumus pēc kāda laika viss atkal būs kārtībā, tad zāles nebūs jālieto.

    Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

  • Kristine 18.02.2023 20:42
    Labdien! No dr uzrakstīja atvilnim eskadra, bet no šīm zālēm saka dedzināšana, dr nomainīja pret nolpaza - arī 3 diena sākās dedzināšana paliek sliktāk. Ko LIETOT? , uz kobras izmeklējumu vēl jāgaida RINDĀ kad nelietoju šis zāles tad nededzina aiz krūšu kaula, tikai kaklā jūt dedzināšanu.