Kāpēc neizdodas izārstēt gastrītu?
Ruta 2024. gada 31. janvārī
Labdien!
Man 67 gadi. Rudenī sasinājās gastrīts. Ir atvilņa slimība. Gastrītu sāku sajust, kad vīrs smagi saslima pirms trim gadiem. Bija smags nervu satricinājums. Nervu spriedzi jūtu vēl tagad, kaut vīra jau gadu kā nav. Sāp kuņģis un dedzina kaklā, īpaši no rītiem pēc miega. Uztaisīju endoskopijas izmeklējumu. Slēdzienā - reaktīva gastropātija, kardijas mazspēja. Ko nozīmē analīzēs antrums -epitelzēta erozija? Gastroenterologa slēdziens - gastroezofageālā refluksslimība. Ārstēšana ar "Escadra" 40 mg 2 reizes dienā 14 dienas, pēc tam 1 kapsula no rīta un "Progit" 1 tablete 3 reizes dienā 20 minūtes pirms ēšanas 30 dienas. No "Progit" ir briesmīgi aizcietējumi. Cenšos ievērot diētu, bet, tikko apēdu kaut ko, kas nav paticis kuņģim, tā sāp visu dienu. Slikti guļu. Varbūt gastrīta ārstēšanai nepieciešami antidepresanti? Kuri konkrēti būtu piemēroti?Kāpēc neizdodas saārstēt kuņģa gļotādu?
Paldies!
Atbildes:
-
2024. gada 16. februāri
Labdien!
Diemžēl ar atviļņa slimību būs jāsadzīvo. Slēdzējmuskulis starp barības vadu un kuņģi neslēdzas, un skābais kuņģa saturs kairina barības vada gļotādu, radot diskomfortu. Jāievēro viss, ko gastroenterologs teicis, un izskatās, ka kāds no medikamentiem, Escadra vai Pantoprazols, jālieto ilgāku laiku, ne tikai nozīmētās 2 nedēļas. Aizcietējums var veicināt atviļņa rašanos. Tad labāk Progit nelietot. Tā vietā varētu apsvērt kuņģa saturu sabiezinošus līdzekļus, piemēram, Gastrotuss, Gaviscon, Linsēklu tume u. c.
Erozija ir neliels jēlumiņš. Epitelizēta - sākusi dzīt.
Stress var būt kā veicinošs faktors atviļņa slimībai. Par to, kādus antidepresantus vai anksiolītiķus lietot, jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu.
Ar cieņu,Anda Kariņa, ģimenes ārste, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse