medicine.lv skaitļos

Lietotāji online265
Aktīvie uzņēmumi12819
Nozares raksti1621
Ekspertu atbildes21477
Smagas mēnešreizes, liela asiņošana - kā noskaidrot cēloni?

Smagas mēnešreizes, liela asiņošana - kā noskaidrot cēloni?

Simona 2023. gada 7. septembrī

Labdien!

Kopš 12 gados sākās mēnēšreizes, tās ir bijušas mocības. Asiņošana ir 7-8 dienas. Pirmās 3-4 dienas ir stipri krampji, kas arī citreiz pāriet uz kājas augšējās daļas spēcīgām sāpēm. 2.-4. dienā - stipra asiņošana. Tampons (kurus man nepatīk izmantot) jāmaina ik pēc 1-2 stundāmm, jo tas ir pilns, nerunājot par paketēm.

Pirms diviem gadiem biju pie ginekologa, kura man neveica nekādas pārbaudes, bet izrakstīja kontracepcijas tabletes. Tās dzerot, mēnešreizes bija 4-5 dienas garas, asiņošana bija mazāka, krampji bija reizēm stipri. Tomēr man nepatīk dzert hormonus, ja man nav vai arī es nezinu, ka man ir hormonāli traucējumi, tāpēc pirms 2 mēnešiem tos pārstāju dzert. Šobrīd mēnešreizes ir tādas, kādas tās bija pirms kontracepcijas tabletēm. Mammai arī bija stipras mēnešreizes. Esmu lasījusi, ka ir tāda Villebranda slimība, kura ir iedzimta. Varbūt esmu mantojusi to? Kādas pārbaudes man būtu jāveic, lai noskaidrotu cēloni, lai to varētu pajautāt ginekologam? Kādi varētu būt iespējamie cēloņi?

Paldies!

Atbildes:

  • 2023. gada 12. septembrī
    Labdien!

    Uz jūsu jautājumiem var atbildēt tikai ginekologs, pie kura ir jāiet .Jums noteikti nav Villebranda slimība. Kā pati rakstījāt, lietojot zāles, situācija uzlabojas, tāpēc, ja vēlaties justies labi, ir jāatmet sava patika vai nepatika pret ārstēšanos. Kādas pārbaudes būtu jāveic, lai noskaidrotu cēloni, noteiks ārsts, nevis interneta padomi. Nepietiek ar vienu vizīti, ir jāiet atkārtoti, ja situācija neuzlabojas. Katrai sievietei var atrast vajadzīgo ārstēšanu, bet tas ne vienmēr izdodas ar pirmo reizi.

    Maija Dace Broša, ginekoloģe, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"

  • 2023. gada 18. septembrī
    Labdien!

    Iemesli var būt dažādi. Noteikti vajadzīga ginekologa apskate, ginekoloģiskā ultrasonogrāfija, asins analīzes. Tad varēs dot attiecīgās rekomendācijas. Bieži vien risinājums ir hormonālā kontracepcija. Bet to jau lemj pēc visiem izmeklējumiem.

    Dr.Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs, "Sievietes veselības centrs", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.