Ilgstošas sāpes krustos - ko darīt?
Marija 2023. gada 23. augustā
Labdien!
Esmu dejotāja, un 3 mēnešus atpakaļ (šķietami) pēc neveiksmīga atlieciena sākās sāpes krustos. Diemžēl sāpes nemazinās jau 3. mēnesi. Esmu bijusi pie muguras ķirurga, veikusi magnētisko rezonansi, kas neuzrāda nekādu problēmu. Esmu izgājusi magnetoterapiju 10 reizes, masāžas 10 reizes, esmu vingrojusi 2 mēnešus un stiprinājusi muguru. Esmu bijusi arī uz manuālo terapiju. Izmaiņu nav. Ilgāk stāvot vai sēžot, ir izteiktas muskuļu spazmas. Sajūta, ka sāpes ir nevis neciešamas, bet ir traucējošas, nevaru veikt sporta aktivitātes un dejot, jo tad sāpes palielinās. Esmu lietojusi "Neurorubine", "Bericox" un parastos pretiekaisuma līdzekļus ("Ibuprofen", "Dicklofenac" plāksterus un ziedes) - rezultātu nav. Kādu brīdi panēsāju arī korseti, kas atviegloja slodzi uz krustiem, bet tas nav palīdzējis tikt vaļā no sāpēm. Tikko mēģinu dejot, sāp. Man arī nav konkrētas diagnozes, jo man to neviens nav pateicis līdz šim. Sāpes nevirzās uz kājām vai citur, bet ir tieši krustos, citreiz šķiet, ka sāp vienā pusē, citreiz, ka otrā. Mēdz but tirpoņa dibenā vai ap astes kaulu. Vai tas varētu būt hronisks iekaisums, un ko vēl varētu darīt? Esmu jauna, 28 gadi, bez veselības problēmām un citām iepriekšējām traumām.
Paldies!
Atbildes:
-
2023. gada 29. augustā
Labdien!
Sāpju iemesls, visdrīzāk, ir muskuļu un/vai saišu disbalanss (pārslodzes dēļ). Ja pretsāpju līdzekļi efektu nedod, tos nav nozīmes lietot. Slodze (dejošana) jāatsāk ļoti pakāpeniski. Pirms treniņiem jāiesildās, pēc treniņiem jāizstiepj visas muskuļu grupas. Vingrošana jāturpina regulāri - jānostiprina muguras korsetes muskuļus (vēlams konsultēties ar fizioterapeitu).
Ja būtu iekaisums, tas parādītos analīzēs un citos izmeklējumos. Izvērtējiet savas ieraduma pozas (ergonomika) un ikdienas fiziskās aktivitātes līmeni.Ilze Bērziņa, FRM ārste, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs