medicine.lv skaitļos

Lietotāji online54
Aktīvie uzņēmumi12819
Nozares raksti1595
Ekspertu atbildes21477
Krampji pēdās - pie kāda ārta vērsties?

Krampji pēdās - pie kāda ārta vērsties?

Kate 2023. gada 12. augustā

Labdien!

Ik pa laikam ne pārāk traucējoši krampji pēdu pirkstos man ir bijuši pazīstami jau vairāk nekā 10 gadus, īpaši vasarā. Dzeru magniju, tas ir palīdzējis. Taču pēdējā gada laikā krampji (parasti tikai labās kājas) pirkstos un arī pēdā ir pastiprinājušies un ļoti traucē, jo no sāpēm jāmostas pat naktī. Nostiepta pēda vai pastiprināta slodze uz kāju pirkstiem var provocēt šo saraušanos, taču bieži saraujas arī nenoslogotā stāvoklī. Un vēl - pēdas ļoti bieži ir apnicīgi aukstas, salstošas. Pie kāda ārsta lai vēršas vispirms?

Paldies!

Atbildes:

  • 2023. gada 21. augustā
    Labdien!

    Drošāk vispirms vērsties pie ģimenes ārsta, veikt vispārējos izmeklējumus. Ja analīzēs (glikozes, holesterīna līmenis asinīs, iekaisuma rādītāji u. c.) būtisku noviržu no normas nav, ieteicams vērsties pie rehabilitācijas ārsta vai fizioterapeta.

    Ilze Bērziņa, FRM ārste, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs

  • 2023. gada 21. augustā
    Labdien!

    Krampji pēdās var būt pēdas mazo muskuļu pārslodzes rezultātā, t.sk. arī pēdas deformāciju dēļ. Biežāk gan šāds simptoms ir neiroloģisks, proti, ir kāda nerva kairinājums, kura dēļ reaģē muskulatūra.

    Vispirms vajadzētu griezties uz konsultāciju pie neirolga, iespējams, būs nepieciešami papildu izmeklējumi. Salstošas kājas var būt gan nervu, gan arī asinsvadu patoloģijas rezultāts. Lai izslēgtu asinsvadu vainu, jāgriežas uz konsultāciju pie angioķirurga. Ja neirologs un angioķirurgs attiecīgās patoloģijas izslēdz, jāgriežas pie ortopēda/pēdu ķirurga. Pirms tam var pamēģināt pildīt vingrinājumus pēdas muskulatūras atslogošanai un nostiprināšanai. Iesaku meklēt angliski - foot yoga.

    Juris Brūklis, Rīgas veselības centra filiāle "Iļģuciems", "Rīgas veselības centrs", SIA

  • 2023. gada 22. augustā
    Labdien!

    Iesaku aprunāties ar savu ģimenes ārstu. Kāju krampji var būt saistīti ar holesterīna medikamentu lietošanu. Varbūt jāapsver medikamenta nomaiņa pret citu vai devas pielāgošana. Krampjiem var būt arī citi cēloņi, tāpēc vislabāk par to, kas tālāk darāms vai kādi izmeklējumi veicami, zinās Jūsu ģimenes ārsts.

    Ar cieņu,

    Dr. Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.