medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12705
Nozares raksti11761
Ekspertu atbildes21477
Kā var ietekmēt gaidāmo bērnu vairākkārtēji lietotas antibiotikas grūtniecības laikā?

Kā var ietekmēt gaidāmo bērnu vairākkārtēji lietotas antibiotikas grūtniecības laikā?

Samanta 2023. gada 28. maijā

Labdien!

Grūtniecības laikā saskāros ar smagām saslimšanām - pirmais bija covid, kas bija pirmo reizi, nebiju iepriekš ar to slimojusi. Tad sekoja gripveidīgi simptomi. Abas šīs saslimšanas bija ļoti smagas, likās, ka pēdējā stundiņa klāt. Tādēļ ģimenes ārste izrakstīja vieglas antibiotikas abās reizēs. Iesnas man visu laiku turpinājās.
Pavasarī iesnas kļuva stiprākas, zaļi dzeltenas. Man izrakstīja "Moxilen". Izdzēru kursu, bet pēc 2 nedēļām simptomi atkal bija atpakaļ, nu jau ar izdalījumiem asaru kanālos, lielu klepu (no plaušām) līdz pat vemšanai naktīs vai no rītiem. Kā arī iesnas ir kļuvušas smacīgas, smirdīgas un lipīgas.

Biju 2 reizes pie LOR. Izrakstīja pūšamos ("Coldargan" un "Nasinex") un "Sinupret", bet tas nepalīdz. Es ļoti satraucos, ārsti tikai saka, ka tā esot grūtnieču tūska, bet nekad vēl nebiju saskārusies ar to, ka iesnas pilnīgi smird pēc strutām. Lieki piebilst, ka ožas praktiski nav, parādās tikai uz mazu mirkli, kad izdodas izšņaukt tukšāku degunu.

Man ir vēl paciņa "Moxilen" palikusi. Domāju, kas bērniņam ir kaitīgāks - strutas degunā / galvā, jo ir spiediens pakausī, pierē, kad liecos, vai tas, ka ceturto reizi lietošu antibiotikas?

Līdz dzemdībām 2 nedēļas, teorētiski varētu paciesties, bet ļoti baidos, ka strutas var būt vēl ļaunākas gaidāmajam bērnam nekā antibiotikas.

Paldies!

Atbildes:

  • 2023. gada 2. jūnijā
    Labdien!

    Bērnam kaitigāka ir infekcija deguna blakusdobumos nekā antibiotiku lietošana. Ja šīs antibiotikas nepalīdz, var būt, ka tās nepieciešams nomainīt uz citas grupas antibiotikām. Kā arī Jums nepieciešamas papildu procedūras, kas var palīdzēt tikt vaļā no šī iekaisuma, piemēram, deguna skalošana.

    Dr. J. Kondratiško, LOR, "Consilium Medicum", SIA

  • 2023. gada 5. jūnijā
    Labdien!

    Nevajadzētu bez ārsta ziņas uzsākt antibiotiku kursu. Vai iepriekš zāles lietojāt pareizi? Kā varēja palikt paciņa, ja zāles izraksta kursam? Apšaubu, vai tās ir strutas. Noteikti dodieties pie sava ginekologa, jo iekaisuma process var radīt sarežģījumus dzemdībās.

    Maija Dace Broša, ginekoloģe, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"

  • 2023. gada 5. jūnijā
    Labdien!

    Varu piedāvāt Jums alternatīvu metodi - homeopātiju. Tai piemīt gan pretiekaisuma, gan imunomodulējoša iedarbība uz mātes/bērna organismu un tā funkcijām.

    Ar cieņu,

    Pāvels Naumovs, ārsts otolaringologs homeopāts, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.