medicine.lv skaitļos

Lietotāji online242
Aktīvie uzņēmumi12657
Nozares raksti11789
Ekspertu atbildes21477
Bungādiņas pulsēšana un galvassāpes - ko darīt?

Bungādiņas pulsēšana un galvassāpes - ko darīt?

Anete 2022. gada 6. decembrī

Labdien!

10. oktobrī pamodos ar parasto saaukstēšanos. Divas nedēļas slimojot, sapratu, ka labā auss ir jutīgāka nekā parasti, dežūrārsts izrakstīja antibiotikas kursu 7 dienām. It kā izveseļojos.

Pēc divām nedēļām saslimu ar iesnām un laringītu, ko izārstēju 4 dienās. Pēc pusotras nedēļas sajutu labajā ausī pulsējošu bungādiņu, nedēļu vēlāk tā pazuda, bet parādījās galvassāpes. Šodien ir otrā diena galvassāpēm un pēkšņi arī otrai ausij ir nepatīkama sajūta un nu jau džinkstoņa.

Ko darīt?

Paldies!

Atbildes:

  • 2022. gada 14. decembrī
    Labdien!

    Spriežot pēc aprakstītā, Jums ir zema imunitāte, kas neļauj ātri izveseļoties. Otrs cēlonis - pārmērīgs iekšējais sasprindzinājums. Rekomendēju apmeklēt ausu, kakla, deguna speciālistu, kā arī izmantot holistiskas metodes, piemēram, homeopātiju, kas modulē imūnsistēmu un paātrina rehabilitācijas periodu.

    Ar cieņu,
    dr. Pāvels Naumovs

    Ārsts P. Naumovs, otolaringologs, homeopāts, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse

  • 2022. gada 19. decembrī
    Labdien!

    Noteikti ieteiktu atrādīties otolaringologam, lai tiktu diagnosticēts auss pulsēšanas iemesls. To var diagnosticēt apskates laikā, izvērtējot deguna un ausu stāvokli. Ņemot vērā klīniski aprakstīto ainu, visticamāk, ka ir hroniska rinīta paasinājums, kas ir komplicējies ar sekretoru vidusauss iekaisumu. Šo saslimšanu ārstē caur degunu - tajā ievadot nazālos steroīdus, kas noņems tūsku un uzlabos šķidruma izvadi no vidusauss.

    Papildus terapijā vajag ievērot regulāru deguna higiēnu, to skalojot ar izotonisku jūras sāls šķīdumu, stipri nešņaukt degunu uz āru, vajadzības gadījumā īslaicīgi lietot dekongestantus.

    Galvassāpju gadījumā ir jāizslēdz deguna blakus dobumu iekaisumu jeb sinusītu. Ātrai diagnostikai var izmantot RTG deguna blakusdobumiem, bet informatīvāks izmeklēšanas veids ir CT degunam un blakusdobumiem. Pēc CT atradnes var spriest par deguna kopējo stāvokli un ilgtermiņa ārstēšanas iespējām, ieskaitot operāciju. Ja izmeklējumos pierāda blakusdobumu iekaisumu, tad ir jāapsver antibiotiku kursa iziešana, bet šo lēmumu vajadzētu pieņemt otolaringologam.

    Klīnika "Headline", "Loradent", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.