medicine.lv skaitļos

Lietotāji online288
Aktīvie uzņēmumi12813
Nozares raksti1616
Ekspertu atbildes21477
Vai endometrija polipi var tik ātri veidoties?

Vai endometrija polipi var tik ātri veidoties?

Maija 2022. gada 30. augustā

Labdien!

Jau vairāk nekā gadu ar vīru cenšamies ieņemt bērniņu. Šī gada sākumā kopā ar ginekologu sākām meklēt problēmu.

Līdz šim smērēšanās cikla vidū bija neregulāra, vairākus mēnešus varēja nebūt, tad uz mēnesi vai diviem parādīties, tad atkal pazust uz ilgu laiku. Mēnešreižu regularitāte normāla, vienīgi citus mēnešus ļoti lielas sāpes mēnešreižu laikā un ļoti izteiktas PMS pazīmes (vēdera pūšanās, aizcietējums, nogurums, u.tml., viss no PMS klāsta).

Februārī asiņainos izdalījumus cikla vidū papildināja nepārejoši krampji un vēdera uzpūšanās. Tika veikta pārbaude un atklāts endometrija polips. Martā devos uz histerorezoskopiju, kuras laikā polips it kā tika izņemts.

Kopš marta smērešanās un krampji cikla vidū ir regulāri. Dažus mēnešus tie kļuva pat kā vieglas mēnešreizes.

Augusta vidū tika paņemts materiāls no dzemdes un histoloģijā atkal uzrādās endometrija polips un atkal tieku nozīmēta uz operāciju. Histoloģijas atbilde: "Endometrijs ar dziedzeriem proliferācijas fāzes izskatā. Polipozs endometrija fragments, kas veidots no dziederiem un vaskularizētas stromas."

Man radušies jautājumi:

1) Vai polipi var tik ātri veidoties? Vai arī ir iespējams, ka pirmā operācija netika veikta kvalitatīvi?
2) Kas ietekmē / veicina polipu veidošanos endometrijā un vai iespējams veikt izmaiņas ikdienā / lietot medikamentus, lai tie neveidotos vai vismaz neveidotos tik ātri?
3) Vai problēma varētu būt meklējama hormonālā disbalansā?

Diemžēl rindās pie speciālistiem ir jāstāv vairākus mēnešus, tādēļ ceru iegūt "otro viedokli" vai vismaz ieskatu šajā jautājumā šeit un nestaigāt uz operācijām reizi pusgadā.

Paldies jau iepriekš!

Atbildes:

  • 2022. gada 6. septembrī
    Labdien!

    Jā, polipi veidojas atkārtoti, tāpēc pēc polipu izņemšanas ārsti iesaka ārstēšanu, lai tie neatkārtotos. Problēma tiešām meklējama hormonālajā disbalansā. Pie ginekologa Rīgas 1. slimnīcā iespējams piekļūt 2 nedēļu laikā.

    Maija Dace Broša, ginekologs, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.