Kas ir labāk, dzert zāles un turpināt mācības, vai paņemt akadēmisko gadu,un censties sevi savest kārtība pašu spēkiem bez zālēm?
Rolands 2011. gada 23. martā
Labdien!
Vēlētos uzzināt jūsu viedokli man interesējoša jautājumā.
Man ir veģetatīvā distonija, un ārsts izrakstīja ciprlaex, taču zāles ne īpaši vēlos lietot. Tomēr vēlos uzzināt Jūsu viedokli, kas ir labāk, dzert zāles un turpināt mācības, vai paņemt akadēmisko gadu, un censties sevi savest kārtība pašu spēkiem bez zālēm? Jo mācīties bez zālēm ir patiešām grūti, un cik sapratu, tad mēnesi no terapijas sākuma būs vēl sliktāk.
Paldies jau iepriekš.
Atbildes:
-
2011. gada 23. martā
Labdien!
No tik īsas vēstules, nerunājot ar Jums, ir ļoti grūti izdarīt secinājumus un ieteikt konkrētu rīcību. Jūsu situācijā - pārtraukt mācības, nelietot zāles un savest sevi kārtībā, vai turpinot mācības lietojot zāles, jo šo izvēli ir jāizdara Jums pašam(ai).
Domājot par Jūsu jautājumu, uzreiz gribas uzdot daudzus jautājumus Jums, piemēram, - cik izteikti ir simptomi, kā Jūs tiekat galā ar tiem, kāda ir Jūsu motivācija mācīties, kā Jūs parasti tiekat galā ar grūtībām un t.t.? Ja Jūs priekš sevis atbildētu uz šiem jautājumiem kopā ar speciālistu, domājam, ka būtu vieglāk pieņemt lēmumu. Tādēļ, mēs ieteiktu Jums griezties klātienes konsultācijā pie klīniskā psihologa vai psihiatra, lai kopā ar viņu izrunātu visas neskaidrības un pieņemut lēmumu par turpmāko rīcību.
Runājot par Jums izrakstīto antidepresantu, tas ļoti reti dod blakusparādības un parasti netraucē ikdienas aktivitātēs. Šodien pielietoto antidepresantu klāsts ir ļoti plašs un parasti ar speciālistu palīdzību ir iespējams atrast Jums vispiemērotāko preparātu, kas nedod miegainību un novērš tikai nepatīkamos simptomus. Protams pēc tik īsas vēstules ir grūti pateikt vai Jums vispār ir nepieciešami medikamenti un vai tieši Jūsu nosauktais ir tas īstais. Šobrīd pasaulē ļoti daudz cilvēku, kas lieto antidepresantus un tie neietekmē viņu dzīves kvalitāti, bet katrs gadījums ir individuāls un būtu arī īpaši jāizvērtē medikamentu nepieciešamību.Veselības salona 888 sadarbībā ar Klīnisko psihologu Anitu Čoderi un psihiatru Baibu Brokāni - Čeksteri, "Veselības salons 888"