Dažreiz, kad es smejos vai klepoju, man notiek patvaļīga urīna izdale, ko man darīt?
Tatjana 2011. gada 26. maijā
Labdien!
man ir 23 gadi.... man ir diezgan intīma problēma, jo dažreiz, kad es smejos vai klepoju, man notiek patvaļīga urīna izdale (nedaudz), bet tas tik un tā rada diskomfortu. Tas turpinās samēra ilgi pusgadu-gadu, jau neatceros, man liekas ka agrāk tas bija ļoti reti, tagad mazliet biežāk. esmu nedzemdētāja. sāpes urinējot nejutu. vispārējs veselības stāvoklis ari labs.
Ludzu palīdziet!
Paldies!
Atbildes:
-
2011. gada 26. maijā
Labdien!
Bieži vien urīna nesaturēšana ir sekas kādai citai slimībai. Ja ar tevi tas ir noticis, pirmais solis būtu vērsties pie ģimenes ārsta un sevis atveseļošanas procesā par visiem simts procentiem jāiesaistās arī pašai. Kad ārstam pastāstīsi par urīna nesaturēšanu, kopā varēsit risināt šo jautājumu. Ārsts nozīmēs analīzes un vajadzīgos izmeklējumus, jo ir vairāki urīna nesaturēšanas cēloņi. Urīna nesaturēšana nav tikai vecāka gadagājuma cilvēku problēma, bet bieži skar arī sievietes pēc dzemdībām un darbspējīgus jaunus cilvēkus ar dažādām slimībām. Urīna nesaturēšana vienmēr tiek uzskatīta par slimības pazīmi, nevis par slimību. Šī problēma var būt arī iedzimta - ja mammai vai tuviem radiniekiem bijusi šāda slimība, iespējams, arī tev būs ar to jāsaskaras. Urīnpūslis mūsu ķermenī nav pats par sevi. Tas ir cieši saistīts gan ar perifēro, gan ar centrālo nervu sistēmu un arī ar muguras smadzenēm.
Ja kādā no šiem posmiem rodas traucējumi, urīnpūšļa normāla darbība ir apdraudēta un var rasties urīna nesaturēšana. Izšķir vairākus urīna nesaturēšanas veidus, kā Neirogēnā urīna nesaturēšana (to izraisa traucēta sinhrona nervu struktūru darbība starp galvas un muguras smadzenēm, un urīnpūsli), nesaturēšana pārpildīta urīnpūšļa dēļ un pilināšana, jaukta tipa urīna nesaturēšana, pāraktīvs urīnpūslis un slodzes incontinence, kur cēlonis ir iegurņa lejasdaļas muskuļu pavājināšanās. Tad vēdera dobuma un urīnpūšļa kopējais spiediens kļūst lielāks nekā urīnizvades kanālos, lai gan urīnpūšļa muskulis nav novājinājies. Nekontrolējami un spontāni urīns izplūst, piemēram, klepojot vai šķaudot, proti, strauji palielinoties vēdera dobuma spiedienam. Sievietēm urīnpūslis un urīnceļi balstās uz muskuļu slāni, kas tiek dēvēti par iegurņa lejasdaļas muskuļiem. Tie palīdz urīnceļiem aizvērties.
Papildu slodzi iegurņa lejasdaļas muskuļiem rada liekais svars. Ar medikamentiem var nomierināt pārāk aktīvu urīnpūsli, bet ar fizioprocedūrām var trenēt urīnpūšļa slēdzējmuskuļus un likt tiem atkal kļūt aktīvākiem un neslinkot. Ļoti nozīmīga ārstēšanas daļa ir iegurņa lejasdaļas muskuļu stiprināšanas vingrojumi, tie jāizpilda precīzi un regulāri. Tas uzlabo muskuļu elastību un liek tiem atkal strādāt.
Tavs ķermenis priecāsies par iegurņa lejasdaļas muskuļu nostiprinošiem vingrinājumiem. Tos var veikt jebkurā vecumā, vietā un laikā. Un tam nav vajadzīga ne sporta zāle, ne treniņtērps un to dari tā: Urinēšanas laikā mēģini apturēt urīna strūklu un iegaumē, kā to dari, lai strūkla apstātos. Kad esi to apguvusi, līdzīgi sasprindzini tos pašus muskuļus, arī neatrodoties tualetē, bet, piemēram, skatoties televīziju, stāvot vai esot darbā. Šis vingrinājums trenē urīnpūšļa slēdzējmuskuli un palīdz cīnīties ar urīna nesaturēšanu. Tas ir gan profilaktisks vingrinājums, ko der veikt, ja nekādu sūdzību vēl nav, gan arī tad, ja šī problēma jau ir. Atkarībā no urīna nesaturēšanas smaguma pakāpes tas var apturēt problēmas saasināšanos un vērst situāciju uz labu.
Pēc divu triju mēnešu regulāras vingrošanas par 80% iespējams atjaunot muskuļu iepriekšējo tonusu. Ir izveidots arī Inko centrs, kur visas konsultācijas ir bez maksas. Uz konsultāciju iepriekš jāpierakstās pa tālruni 6756 9696. INKO CENTRA speciālists Jūs gaidīs Dzelzavas ielā 57, Rīgā,Sadarbībā ar Annu Maruškinu