Ko man iesākt, ja man ir depresija pēc onkoloģiskas saslimšnas ārstēšanas?
Mārtiņš 2011. gada 15. martā
2010.g. aprīlī man veica urīnpūšļa vēža operāciju-1.stadija, vienā vietā 2.stadija-pēcpārbaudes man veiksmīgas. Bet vasarā pēc 6 ķīmijas procedūrām, kuras es pārcietu ļoti smagi gan fiziski, gan morāliski - esmu tādā depresijā, tādā stresā, ka man ir ļoti grūti 3 mēnešus - 1 reizi nedēļā gāju pie psihologa, hipnozes janvārī 1 nedēļu - pēc psihologa ieteikuma pavadīju Saules zemē – Ēģiptē - iemācījos gulēt, nesatraukties, izgāju masāžas, džakzui.
Atgriezos darbā un atkal tāds stress, depresija. Esmu skolotājs - stundas novadu, manuprāt, ļoti labi, jo es mīlu šo darbu un arī skolēni mani mīl. Bet, kā beidzas skola esmu atkal depresijā, stresā - ģimenes ārste man izrakstīja antidepresantus-paroxetin, airtal, xanax,lexotanil. Diemžēl jūtu, ka man devas jāpalielina, lai nekļūtu nejauks apkārtējiem - pieaugušajiem, jo es mīlu savus skolēnus, viņi mani - un tās 6-8.stundas dienā man ir prieks.
Lūdzu pasakiet, iesakiet, ko man vēl darīt LOC vēl pateica, ka iespējama prostas izgriešana- ja nelīdzēs ZOOXON, fokusin
Atbildes:
-
2011. gada 15. martā
Labdien!
Terapija, kuru nozīmēja ģimenes ārsts, priekš Jūsu situācijas liekas samērā laba, bet, tā kā nav skaidrs, kādas medikamentu devas, un cik ilgu laiku to visu lietojat, tad vēlams tomēr pēc padoma papildus vērsties pie psihiatra.
Dažkārt ir vēlams palielināt antidepresants devu, bet dažkārt labāk piesaistīt kādu no pievienotajiem medikamentiem. Iespējams, ir vērts turpināt darbu ar psihologu. Onkoloģisko saslimšanu gadījumā atveseļošanās periodā ļoti svarīga iekšējā līdzsvara atgūšana gan fiziski, gan psiholoģiski, bet ceļš uz to ved no daudziem virzieniem vienlaikus.Neirožu klīnika sadarbībā ar Daci Simsoni, psihiatri, "Klīnika Dzintari", SIA