medicine.lv skaitļos

Lietotāji online413
Aktīvie uzņēmumi12815
Nozares raksti1619
Ekspertu atbildes21477
Kā atvieglot ikdienu ar obsesīvi kompulsīviem traucējumiem?

Kā atvieglot ikdienu ar obsesīvi kompulsīviem traucējumiem?

Līva Kristiāna Zīverte 2021. gada 13. novembrī

Labdien!

Esmu 15 gadīga meitene. Pirmos simptomus sāku pamanīt 5 vai 6 gados (pēc sāpīgas vecāku šķiršanās), gāju pie ārstiem un, līdz ar gadiem ejot, nonācu pie tā, ka man ir obsesīvi kompulsīvie traucējumi, ar kuriem nu jau it kā esmu iemācījusies dzīvot. Šie traucējumi atnāca līdzi ar regulārām galvas sāpēm pieres zonā, kuras arī joprojām ikdienā bieži vien ir. Tagad mazliet mazāk, līdz gadu atpakaļ atkal pēc traģiska notikuma (tēta nāves) saķēru arī veģetatīvo distoniju. Vasarā noņēmos ar to, bet paši distonijas simptomi šobrīd ir mazinājušies (ik pa mirklim ir elpas trūkumi, kaut kas ir iesāpējies sirdī, bet tā nekas), toties šobrīd ir saasināti mani pirmīt minētie OKT simptomi. Visvairāk ar uzbāzīgām domām. Parādījušies it kā jauni fakti par mani, kuri liek visu laiku analizēt - ir tā patiesība, vai nav. Palasot kaut ko par šiem traucējumiem, it kā nomierinos un saprotu, ka tās ir tikai domas un reāli nav neviena nopietna iemesla man tā par sevi domāt, taču domas ir tik stipras tajā brīdī, ka ir grūti noticēt, ka tā nav taisnība. Mēģinu saprast, kas ir labāk. Izrunāšanās ar psihologu, vai fiziskas terapijas? Tai skaitā varbūt garīgas prakses, tādas kā joga, meditācija. Te vairāk būtu psihologa, psihiatra vai neirologa darbs? Ja ir kāds psihologs, tad varbūt būtu kāds ieteikums pēc efektīva psihologa Rīgā? Es īsti nezinu tādus.

Paldies jau iepriekš!

Atbildes:

  • 2021. gada 19. novembrī
    Labdien!

    Vislabāk būtu, ja Jūs aizietu uz konsultāciju pie 2 ārstiem - psihoterapeita un psihiatra. Jums nepieciešama psihoterapija, lai izstrādātu traumas, kas saistītas ar vecāku šķiršanos un tēta nāvi. Iespējams, būs nepieciešami arī medikamenti, tādēļ nepieciešams psihiatrs. Varat vērsties, piemēram, pie dr. Ņikitas Bezborodova, kurš strādā ar pusaudžiem. Būs nepieciešama mammas iesaiste un atbalsts arī, tādēļ vispirms jāparunā ar mammu, lai saprastu, kādas ir viņas iespējas un attieksme.

    Dr. Inita Lēna Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse

  • 2021. gada 26. novembrī
    Labdien!

    Pēc Jūsu apraksta spriežot, Jums visdrīzāk ir nepieciešama kompleksa palīdzība - psihologs, psihiatrs, bet, tā kā Jūs esat nepilngadīga, tad to ir jādara ar vecāku atbalstu. Pārrunājiet esošo situāciju ar kādu pieaugušo un vienojieties, kā labāk rīkoties. Ir iespējas arī zvanīt uz palīdzības tālruņiem.

    P.S. Veģetatīvo distoniju nevar saķert, tas nav vīruss, tas ir Jūsu nervu tips, kas pie zināmiem apstākļiem var aktivizēties un radīt dažādas neizprotamas sajūtas.

    Ar cieņu,

    Veselības salons 888, "Veselības salons 888"

  • 2021. gada 26. novembrī
    Labdien!

    Vislabāk būtu vērsties pie psihologa. To, kurš izrādīsies efektīvāks, varēs izjust tikai praksē, tāpēc, iespējams, nāksies mainīt psihologu, var neveidoties laba terapeitiska sadarbība. Vēlams meklēt kognatīvi biheiviorālo terapiju sākotnēji. Tas, ko pats var darīt savā labā, ir jau pieminētās lietas - meditācija, apzinātības prasme, fiziskās nodarbības, uzmanības pievēršana lietām, kas patīk, aizrauj.

    Ar cieņu,

    SIA "Klīnika Dzintari", "Klīnika Dzintari", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.