medicine.lv skaitļos

Lietotāji online373
Aktīvie uzņēmumi12814
Nozares raksti1619
Ekspertu atbildes21477
Vai smērēšanās pēc kontracepcijas līdzekļa maiņas ir normāla parādība?

Vai smērēšanās pēc kontracepcijas līdzekļa maiņas ir normāla parādība?

Liepajniecees 2021. gada 21. septembrī

Labdien!

Gadu lietoju kontracepcijas tabletes "Lindinette", taču ar ginekoloģi nolēmām tās mainīt pret "Qlaira". Sāku tās lietot atbilstoši ginekoloģes norādēm - pārstāju lietot "Lindinette" un pirmajā mēnešreižu dienā sāku lietot "Qlaira". Lietoju tās jau 7 dienas, bet vēl diezgan smērējas. Kad lietoju "Lindinetti", tad MR
bija stabili 4 dienas un nekādas smērēšanās. Vai tas nozīmē, ka man šīs tabletes neder? Vai arī ir jāļauj organismam pierast pie preparāta maiņas?

P.S. "Lindinetti" pārstāju lietot saistībā ar “neeksistējošu” libido.
Pirms "Lindinettes" lietoju "Dailette" tabletes, no tām ar libido viss bija ok, bet mēnešreižu starpā bija regulāras asiņošanas.

Paldies!

Atbildes:

  • 2021. gada 27. septembrī
    Labdien!

    Uzsākot jaunu kontracepcijas medikamentu, organisma adaptācijas laiks ir 3 mēneši. Var būt arī smērēšanās. Ir jāļauj organismam pierast pie preparāta maiņas.

    Maija Dace Broša, ginekoloģe, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.