medicine.lv skaitļos

Lietotāji online464
Aktīvie uzņēmumi12797
Nozares raksti1633
Ekspertu atbildes21477
Distonija traucē dzīvot - ko darīt?

Distonija traucē dzīvot - ko darīt?

Paula 2021. gada 23. jūlijā

Labdien!

Man ir kopš dzimšanas veģetatīvā distonija. Pa psihoterapijas seansiem nevaru staigāt naudas trūkuma dēļ, kā arī bērni ir mājās. Varbūt pēc kāda pusgada tikai būs iespēja.

Mana distonija izpaužas tā: jau kopš pusaudžu gadiem cīnos ar galvassāpēm, reiboņiem, nevarēšanu parunāt un kontaktēties ar cilvēkiem, trīc rokas un pie jebkādiem mazākiem uztraukumiem trīc viss ķermenī, pastiprināta svīšana man ir ikdiena. Domāju, tas no hormoniem, taču ginekologs pēc dzemdībām veica analīzes un tur viss ir kārtībā. Svīšana ir ļoti traucējoša, neko nevar padarīt. Kā mājās pastrādā, tā ģībonis nāk, melns gar acīm,  elpas trūkums. Bieži iesāpas sirdī vai liekas, ka sirds streikot sāk. Asinsspiediens tagad it kā jau 2 gadus ir normāls. Jebkas, ko cilvēki man pasaka, kas man nepatīk vai mani aizskar, izsauc visas nepatīkamās sajūtas un trīci, kā arī dusmas un nevaru padomāt neko citu. Es nespēju domāt jau vairākus gadus, vienkārši nevar padomāt, it kā būtu bloķētas smadzenes, koncentrēties es arī nevaru. Pat nespēju iedomāties, vai varēšu vēl strādāt, jo 6 gadus esmu bijusi mājās dekrētos ar bērniem.

Tas, kas traucē visvairāk, ir mūžīgā aizkaitinātība par visu un uz visiem katru dienu. Kaitina bērni, vīrs, kaimiņi. Visu laiku bļauju uz visiem un nespēju normāli runāt, jo esmu dusmīga, nokaitināta, nogurusi, bez garastāvokļa katru dienu. Nesaskatu neko priecīgu pēdējā laikā. Bērni un vīrs ir mani nogurdinājuši. Neesmu no mājas ārā tikusi 5 gadus. Esmu piekususi un pārgurusi. Man nav laika nekad sev. Jaunākais bērns pa naktīm neguļ.

Esmu visu aptiekas sortimentu izlietojusi, nekas nepalīdz. Vai ir iespēja griezties pēc antidepresantiem? Jo savam ģimenes ārstam negribu tos prasīt, viņai vienmēr ir cits viedoklis.

Paldies!

Atbildes:

  • 2021. gada 29. jūlijā
    Labdien!

    Neapšaubāmi, šobrīd Jūs ciešat no psihiskas dabas traucējumiem. Šajā situācijā, ja nevarat atļauties maksas psihoterapeita konsultāciju, ieteiktu doties pie psihiatra, kas ir bez maksas un nav nepieciešams nosūtījums. Ieteiktu paralēli tomēr arī doties pie ģimenes ārsta, kurš, izvērtējot situāciju, varētu dot nosūtījumu uz valsts finansētu psihologa/psihoterapeita konsultāciju. Valsts šobrīd apmaksā līdz 10 šādām konsultācijām.

    Ar cieņu,

    Iveta Valaine, ārste psihoterapeite, Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācija

  • 2021. gada 29. jūlijā
    Labdien!

    Vēlams vērsties pie psihiatra (var valsts apmaksātā programmā bez maksas), un psihiatrs tad var nozīmēt nepieciešamo medikamentozo terapiju, arī antidepresantus, ja nepieciešams.

    Ar cieņu,

    Dace Simsone, psihiatre, "Klīnika Dzintari", SIA

  • 2021. gada 6. augustā
    Labdien!

    Diemžēl bez vizītes un konsultācijas pie ārsta - psihiatra zāles izrakstīt nevar.

    Ar cieņu,

    B. Brokāne - Čekstere, ārste-psihiatre, "Veselības salons 888"

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.