Par kādām veselības problēmām var liecināt balta mēle, kas periodiski vietām pietūkst?
Līga 2021. gada 15. jūlijā
Labdien!
Jau ilgstoši man ir balta mēle, reizēm vietām pietūkst mēles kārpiņas. Meklējot informāciju internetā, daudzviet rakstīts, ka tas varētu liecināt par sēnīti organismā. Tā kā man ir arī blaugznas, no kurām netieku vaļā, nodomāju, ka šis varētu būt mans gadījums. Plānoju doties ar šo jautājumu arī pie ģimenes ārsta, bet nedaudz šaubos par viņas profesionālismu, tāpēc vēlējos noskaidrot - uz kādām analīzēm man lūgt nosūtījumu, lai apstiprinātu vai noliegtu manas aizdomas un lai vispār noskaidrotu, kas varētu būt par cēloni?
Piebildīšu, ka ir iekaisuši 3-4 vietās arī mutes gļotādas dziedzeri - lūpu rajonā ar mēli jūtu zem gļotādas tādus kā bumbulīšus, ko periodiski neapzināti sakošļāju (esmu emocionāls cilvēks). Kādu laiku atpakaļ biju arī Stomatoloģijas institūtā, kur nepagāja pat 2 minūtes, un ārste teica, ka tas viss ir dēļ smēķēšanas, un ka atmetot viss pazudīs pats no sevis. Taču es neticu, ka tikai dēļ smēķēšanas... jo biju arī pasen pie vienas dakteres, kas paņēma asinis no pirksta un pētīja tās zem mikroskopa, un arī redzēja, ka ir tā sēnīte. Izrakstīja man dažādus uztura bagātinātājus dabīgos, t.sk. arī pret sēnīti, taču problēma neatrisinājās. Protams, smēķēšanas atmešana ir plānota, jo esmu jau pati nogurusi no tās un turklāt gribu ari nākotnē bērniņu, tāpēc gribu savu veselību uzlabot, taču ko vēl Jūs varētu ieteikt? Un kādas analīzes ieteicams veikt?
Paldies!
Paldies!
Atbildes:
-
2021. gada 19. jūlijā
Labdien!
Jūsu gadījumā par sēnīti var domāt, nepieciešamas veikt analīzes. Domāju, ka gastroenterologa atzinums arī būtu vēlams.
Iesaku griesties pie ģimenes ārsta pēc nosūtījuma uz analīzēm un pie speciālista. Būtu vēlams vēlreiz griesties uz Stomatoloģijas
institūtu pie orālo slimību speciālistiem.
Ar visu cieņu,Dr. Piskunova, "Tropi", SIA, Zobārstniecības kabinets
-
2021. gada 19. jūlijā
Labdien!
Mēle nav vienīgais rādītājs kādai saslimšanai vai tās iespējamībai. Mēle ir viens no svarīgiem diagnosticēšanas elementiem, bet ir arī daudzi citi, piemēram, mati, nagi, acis, āda, ausis, pirksti utt. Tikai apskatot visus diagnosticējamos objektus, kā arī izvērtējot anamnēzi, var norīkot papildus uz konkrētām analīzēm, lai būtu diagnoze skaidra.
Šobrīd pēc mēles apraksta varētu domāt par sēnīti, aizkuņģa dziedzera iekaisuma sākumu, gastrītu, palielinātām aknām utt. Piesakieties uz diagnostiku.
Ar cieņu,Anita, "Anitas veselības salons", SIA