medicine.lv skaitļos

Lietotāji online454
Aktīvie uzņēmumi12814
Nozares raksti1619
Ekspertu atbildes21477
Vai zoba raušana (ekstrakcija) ir sāpīga? Varbūt labāk zobu saglabāt ar endodontiju?

Vai zoba raušana (ekstrakcija) ir sāpīga? Varbūt labāk zobu saglabāt ar endodontiju?

Filips 2021. gada 25. aprīlī

Labdien!

Man ir viens sānu zobs ar 3 caurumiem. Zobārsts saka, ka ārstēšana ar endodontiju (nervu izņemšanu un kanāliņu tīrīšanu), ar iespējamo kroņa likšanu (ja no zoba paliks mazāk par 50%) un plombēšanu prasīs lielu naudu un var arī neizdoties, kā arī ir sarežģīta. Viņš iesaka zobu izraut, jo zobs esot vietā, kuru neredzot un kas nav vajadzīgs sakodienam.

Es tomēr sliecos par to, ka zobu vajadzētu par katru cenu saglabāt. Bet viens jautājums ir. Ja zobu mēģina ārstēt ar endodontiju un kaut kas neizdodas, vai tad zoba ekstrakcija ir sarežģītāka?

Un otrs jautājums. Cik sāpīga ir zoba ekstrakcija? Man nekad nav rauts zobs, bet man ir vairākiem zobiem ņemti nervi ārā un vienmēr atsāpināšana ir bijusi tik kvalitatīva, ka es neko nejutu. Mans zobārsts saka, ka ar zoba raušanu esot tāpat - atsāpinot un nejūtot. Bet es tam negribu ticēt. Man liekas, ka zoba raušana ir ļoti sāpīga un šausmīga! Un pēc tam tur ir tukšums, asiņošana un neciešamas sāpes tad, kad anestēzija pēc pāris stundām ir pagājusi.

Vai kāds speciālists var kaut ko pateikt par sāpēm pie zobu raušanas? Vai var veikt kaut kādu īpaši spēcīgu anestēziju?

Paldies!

Atbildes:

  • 2021. gada 9. maijā
    Labdien!

    1. Zobu ekstrakcija nebūs sarežģītāka pēc endodontijas.
    2. Šodien zobārstiem ir ļoti spēcīga anestēzija. Zobu ekstrakcija ir maza, bet operācija, pēc kura ir nepieciešama citreiz papildu ārstēšana ar tabletēm.

    Mana atbilde: Labāk zobu saglabāt, izmantojot endodontisko ārstēšanu.

    Dr. Piskunova, "Tropi", SIA, Zobārstniecības kabinets

  • 2021. gada 9. maijā
    Labdien!

    Atbildot uz pirmo jautājumu, šeit ir jāsaprot, kurš tieši ir šis zobs. Ja gudrības zobs, tad neieteiktu mēģināt viņu glābt.
    Ja kāds cits zobs, tad ir jāizsver, vai ir iespējams šo zobu saglābt. Jāizsver visi par un pret (cost,risk, benefit). Ja neizdodas endodontiska ārstēšana, tad daudz sarežģītāk nevajadzētu būt ekstrahēt šo zobu.

    Zoba ekstrakcija tiek veikta ar atsāpināšanu (anestēziju), lielākoties jūt lielu spiedienu, bet ne sāpes. Ja pacients izjūt sāpes, tad parasti pievienojam vēl anestēziju. Pēc zoba ekstrakcija ir svarīgi klausīties un izpildīt ārsta norādījumus, lai nebūtu asiņošanas, sāpes utt. Pēcekstrakcijas periodā izrakstam pretsāpju zāles.

    Ojārs Kalnozols, zobārsts, "True Smile", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

  • Pacients 02.03.2023 05:50
    Sveiks. Nu zoba raušana nav nekas sāpīgs. Protams, nav arī patīkamas sajūtas, bet tas vairāk psiholoģiski. Gudrības zobus nav vērts glābt. Man izrāva vienu bojātu gudrības zobu, ar lokālo anestēziju, nekādu sāpju un nākamajā reizē miega narkozē izrāva visus atlikušos trīs, kuri jau arī bija bojāti. Dzīšanas process ir vairāk nepatīkamāks, kā pati raušana, jo gudrības zobus izraujot, smaganas tiek šūtas. Bet katrā ziņā, varu nomierināt, nekas sāpīgs 21. gs izraut zobu nav.