medicine.lv skaitļos

Lietotāji online73
Aktīvie uzņēmumi12813
Nozares raksti1616
Ekspertu atbildes21477
Neizdodas iemigt normālā laikā jau mēnesi - ko darīt?

Neizdodas iemigt normālā laikā jau mēnesi - ko darīt?

Karīna 2021. gada 7. janvārī

Labdien!

Mans dzīvesbiedrs novembrī zaudēja darbu, un pēc kāda laika sākās bezmiegs - var aizmigt tikai ap 7, 8 no rīta, normāli pamosties - tikai ap 14.00, 15.00, ne ātrāk. Ir mēģinājis melatonīna+baldriāņu pilienus ("Hypnosol"), no kuriem es aizmiegu jau 20 minūšu laikā - nepalīdz. Tāpat arī recepšu medikaments "Somnols", pat iedzerot divas tabletes pirms miega un vēl vēlāk trešo, - nekāda rezultāta. Izdzēra 2 nedēļu kursu un nekādas jēgas. Saprotam, ka ir sabrucis dienas režīms, jo nav darba un līdz ar to nerodas noguruma sajūta vakaros. Saku, ka ir jāiet pie ārsta un jāizraksta cits recepšu medikaments, lai varētu atgriezt miega režīmu normālās sliedēs un lai vēlāk, kad atradīs darbu, nerastos problēmas ar piecelšanos, bet nu vīrieti pierunāt aiziet pie ārsta ir grūti.

Pēc Jaunā gada svinībām viņam vairāku dienu garumā arī bija problēmas ar sirdi - tā sāpēja, dauzījās, bija bezspēks un galvassāpes. Mans uzskats, ka arī šeit pie vainas ir ilgstošs bezmiegs, un svinības (alkohols) tikai izprovocēja tālākos simptomus, jo organisms gluži vienkārši nespēj normāli atpūsties un atjaunoties dēļ miega traucējumiem.

Kā rīkoties? Vai bez "Somnola" ir vēl kādi stiprāki recepšu medikamenti, kas varētu palīdzēt sakārtot diennakts ritmu?

P.S. To, ka dienas laikā jābūt kaut kādām aktivitātēm, svaigam gaisam - zinām, taču ar izjauktu diennakts ritmu ir ļoti grūti "savākties" un kaut ko darīt. Dzīvesbiedrs cer uz to, ka viss atkal normalizēsies, kad būs darbs, bet es uzskatu, ka problēma jārisina ar steigu.

Paldies!

Atbildes:

  • 2021. gada 13. janvārī
    Labdien!

    Vislabāk vērsties pie psihiatra, ar kuru var vienoties gan par medikamentiem, kas jālieto, gan izrunāt patiesos negulēšanas iemeslus un spēt apzināties to sakarības, kas veicina šādus simptomus un ko pats pacients var darīt savā labā.

    Ar cieņu,

    Dace Simsone, psihiatre, "Klīnika Dzintari", SIA

  • 2021. gada 29. janvārī
    Labdien!

    Atbildot uz Jūsu jautājumu, - jā, ir medikamenti, ko var lietot akūtam bezmiegam. Lai šīs zāles tiktu izrakstītas, jāgriežas pie ģimenes ārsta vai psihiatra, kuri, izvērtējot situāciju, piemeklēs atbilstošu medikamentu.

    Vislabāk ir ar režīma maiņu sakārtot miega-nomoda režīmu, jo tas strādā ilgstoši, kamēr medikamenti tikai kādu īsāku laiku ir lietojami.

    Dr. Natālija Bērziņa, "Miega slimību centrs", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.