medicine.lv skaitļos

Lietotāji online384
Aktīvie uzņēmumi12814
Nozares raksti1619
Ekspertu atbildes21477
Miega traucējumi un paniskas sajūtas, ka ļoti vajag padzerties ūdeni - kā to risināt?

Miega traucējumi un paniskas sajūtas, ka ļoti vajag padzerties ūdeni - kā to risināt?

Līna 2020. gada 20. novembrī

Labdien!

Naktīs mēdzu piecelties no paniskas sajūtas, ka ļoti vajag padzerties. Ejot pēc ūdens, ir vājums, ļoti smagas kājas, kuras šķiet notirpušas, ir sajūta, ka ķermenis nav pamodies. Ir bailes, ka, ja nepadzeršos, tad nomiršu. Ejot atpakaļ gulēt, ir sajūta, ka sāku mosties, un trīc kājas no bailēm un stipri sitas sirds. Tas ir noticis 3 reizes gada laikā. Pirmās divas reizes pa dienu bija liels stress, pēdējā reizē stresa nebija.

Ir veiktas analīzes uz diabētu, nekādu saslimšanu nav. Bērnībā bija regulāra staigāšana miegā, taču tas nav noticis 10 gadus.
Nelietoju nekādus medikamentus.

Esmu 24 gadus veca sieviete, ar normālu ķermeņa svaru.
Šķidrumu lietoju pietiekami.

Vai man vajadzētu vērsties pie kāda speciālista un ar ko tas varētu būt saistīts? Šis ir noticis reti, bet sajūtas ir tik biedējošas, ka to aizmirst ir grūti.

Paldies!

Atbildes:

  • 2020. gada 11. decembrī
    Labdien!

    Dažos gadījumos bezmiegs varētu izpausties ar trauksmi un nemieru, bailēm naktī, pēc pamošanās. Ir jāmēģina tikt skaidrībā ar to, kāpēc tieši bailes nomirt Jūs pieredzat, iespējams, tas saistīts ar trauksmi dienas laikā. Kādreiz pietiek ar pāris reizēm ar stresu, tālāk jau stress var nebūt tik tieši saistīts.

    Būtu jākonsultējas ar miega traucējumu speciālistu par palīdzības iespējām pēc rūpīgākas situācijas izvērtēšanas. Pirms vēl dodaties pie speciālista, jau var sākt piekopt miega higiēnu, ievērot miega režīmus un piekopt relaksācijas tehnikas pirms miega. Ja arī tas nelīdz, var doties pie speciālista.

    Dr. Natālija Bērziņa, ārste-psihiatre, "Miega slimību centrs", SIA

  • 2020. gada 11. decembrī
    Labdien!

    Iespējams, vainojams kāds ilgstošs stress, ilgstoša spriedzes situācija, kas apziņā tiek pārstrādāta miega laikā, tas var radīt arī šādu reakciju naktīs. Ja viss ir pārbaudīts, tad vēlams turēt ūdeni pieejamu pie vietas, kur guļat, lai nav jāstaigā. Un vēlams pirmām kārtām izvērtēt savu šī brīža dzīves situāciju un režīmu - varbūt tajā ir kas maināms, lai uzlabotu pašsajūtu. Bet vispār tādu konkrētu apmierinošu atbildi, kāpēc tas ir, nezinot kopējo ainu, sniegt ir sarežģīti.

    Dace Simsone, psihiatre, "Klīnika Dzintari", SIA

  • 2020. gada 11. decembrī
    Labdien!

    Pēdējā laikā vispārējā situācija ietekmē cilvēkus dažādi. No aprakstītajiem simptomiem vien noteikt diagnozi nav iespējams. Ir nepieciešama psihologa konsultācija, iespējams, iziet psiholoģisko testēšanu pie klīniskā psihologa. Pat ja Jums ir miega traucējumi (bez citas simptomātikas), kas saglabājas ilgāk par 2 nedēļām, būtu jāvēršas vismaz pie ģimenes ārsta, jo, tiem saglabājoties, var pievienoties arī citas sūdzības. Ja ir nepieciešamība konsultēties ar psihiatru vai Jums to iesaka ģimenes ārsts, atgādinām, ka tā ir valsts apmaksāta palīdzība. Nosūtījums no ģimenes ārsta nav nepieciešams. Daudzās ambulatorās iestādēs ir pieejamas valsts apmaksātas psihiatra konsultācijas.

    Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā pie psihiatra uz vizīti var pierakstīties jebkurā no trim Ambulatorajiem centriem klātienē vai pa tālruni darba dienās no 8.00-12.30 un no 13.00- 16.30:

    1) Tvaika ielā 2, reģistratūras tālrunis: 67080147;
    2) Veldres ielā 1a, reģistratūras tālrunis: 67819748;
    3) Ļermontova ielā 1, reģistratūras tālrunis: 67715108.

    Diāna Neperte, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Psihiatriskās palīdzības dienesta Ambulatori konsultatīvās nodaļas vadītāja, "Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs", Valsts SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.