Kur vērsties, ja ir aizdomas par robežstāvokļa personības traucējumiem?
Sendija 2020. gada 11. novembrī
Labdien!
Vēlos uzzināt, kur es varu vērsties, ja domāju, ka ir radušies pāris simptomi saistībā ar mentālo stāvokli? Man pašai ir sarežģīti noteikt, taču domāju, ka esmu ceļa sākumā uz Robežstāvokļa personības traucējumiem (BPD). Pēdējā gada laikā sāku pamanīt izmaiņas.
Tāpēc jautāju, varbūt varat ieteikt kādu speciālistu, ārstēšanu? Pati uz izmeklēšanām neesmu bijusi, taču ir aizdomas.
Paldies!
Atbildes:
-
2020. gada 23. novembrī
Labdien!
Ieteiktu Jums vērsties pie ārsta - psihoterapeita un iet psihoterapijā.Dr. Inita Lēna Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse
-
2020. gada 23. novembrī
Labdien!
Šādā jautājumā sākotnēji varat vērsties pie psihologa vai psihoterapeita un tad, ja nepieciešams, arī pie psihiatra.
Ar cieņu,Dace Simsone, psihiatrs, "Klīnika Dzintari", SIA
-
2020. gada 26. novembrī
Labdien!
Robežstāvokļa personības traucējumi ir grūti diagnosticējami, jo norit dažādās formās. Cilvēkiem ar šiem traucējumiem raksturīgas izteiktas emocionālas svārstības, neskaidra identitātes un paštēla izjūta, kā arī impulsīva un nereti pašdestruktīva uzvedība. Kopumā populācijā šī diagnoze ir 2–3% cilvēku, bet dzīves laikā šie traucējumi var būt pat līdz 6% iedzīvotāju. Labā ziņa ir tā, ka daļai cilvēku, gadiem ejot, šo traucējumu izpausmes mazinās, tāpēc viņi sāk daudz labāk funkcionēt. Medikamentozā terapija robežstāvokļa personības traucējumu gadījumos tiek izmantota trauksmes, depresijas, uzbudinājuma, miega traucējumu un citu grūtību mazināšanai. Efektīva ir atzīta psihoterapija, arīdzan psihologi strādā ar cilvēkiem, kuriem vērojama šo traucējumu simptomātika. Jārēķinās, ka tas ir ilgstošs process, jo starp speciālistu un klientu tiek veidotas drošas, stabilas un uzticamas terapeitiskās attiecības, kuru veidošanai vajadzīgs laiks. Tikai pateicoties jaunai tuvu un drošu attiecību pieredzei, cilvēka psihē var mainīties viņa iekšējo attiecību modelis – gan priekšstats par attiecībām ar citiem, gan priekšstats par sevi, gan attiecības pašam ar sevi.
Vērsties pēc palīdzības arī varat mūsu medicīnas iestādē, lai noskaidrotu, vai Jūsu aizdomas ir pamatotas.
Ar cieņu,Linda Žeime, psihologs, "Rodain", SIA