medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12656
Nozares raksti11789
Ekspertu atbildes21477
Bērns divos gados vēl nestaigā - ko darīt?

Bērns divos gados vēl nestaigā - ko darīt?

Sanita Ščogoļeva 2020. gada 10. novembrī

Labdien!

Meitiņai ir 2 gadi, bet viņa patstāvīgi nestaigā. Mēs izgājām 2 kursus pie fizioterapeita. Bet maksimums, kas ir gājis uz priekšu, tas ir, ka viņa vai nu pie vienas rokas iet turoties vai gar sienu. Ģimenes ārsts saka, ka tas ir normāli, jo viņa dzima ar mazu svaru - 1,900 kg, un ka viņa vēl panāks citus bērnus. Neirologs arī saka, jo ilgāk rāpo, jo vairāk mugurkauls nostiprinās. Ko šādā situācijā darīt?

Paldies!

Atbildes:

  • 2020. gada 23. novembrī
    Labdien!

    Es varētu piekrist abiem ārstiem, kas Jums ir snieguši padomus.
    Ar staigāšanu viss būs labi, nesatraucieties! Tikai stabili viņa staigās pēc kāda laika, tie var būt 6 mēneši, 12 mēneši. Te vienkārši ir vajadzīgs laiks. Es vēl ieteiktu izmantot vēl kādu fizioterapijas kursu. Protams, ka fizioterapeitam jābūt ir bērnu speciālistam, ne pieaugušo.

    Dr. Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse

  • 2020. gada 23. novembrī
    Labdien!

    Ja bērns atrodas regulārā fizioterapeita/ FRM ārsta uzraudzībā, viss notiek, kā tam jānotiek. Nav mākslīgi jāstimulē staigāšana. Lai bērns staigā, turoties pie sienas. Svarīgāka ir rāpošana.

    Ilze Bērziņa, FRM ārste, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.