Kāda veģetatīvās ārstēšanas metode būtu labāka, lai netiktu ietekmēts asinsspiediens?
Rita 2020. gada 12. oktobrī
Labdien!
Man ir 30 gadi. Man ir veģetatīvā nervu distonija jau daudzus gadus, biju iemācījusies sadzīvot ar to, nedzerot nekādas zāles, bet dzīves laikā no pārmērīgiem stresiem un ļoti smaga darba ārzemēs mans organisms sabruka. Parādījās problēmas ar asinsspiedienu, kuperoze, bezmiegs, pārāk bieža urinēšana dienā un naktīs, vēnu varikoze, pastāvīgs nemiers, rokas un kājas ir ledus aukstas, ir arī karstuma viļņi, koordinācijas traucējumi. Nervu distonija ļoti nelabvēlīgi ietekmē manu asinsriti. No pārmērīga stresa parādījās arī tāda dīvainība, ka pati dīvaini izbolu acis uz augšu vairākas reizes dienā, no malas izskatās it kā būtu psihiski nestabila. Esmu panikā par to. Negribu sajukt prātā.
Taisīju galvas smadzenēm MRT, viss ir kārtībā. Biju pie viena laba neirologa, viņš man izrakstīja zāles "Finlepsin" un Amitriptalīnu. Toties mans ģimenes ārsts saka, lai nedzerot šīs zāles nekādā gadījumā, argumentējot ar to, ka tās ir vecas zāles un ar lieliem blakusefektiem. Viņa man pati uz savu galvu izrakstīja antidepresantu "Venlaxor". Nesaprotu, kā ģimenes ārsts var darīt ko tādu? Antidepresanti ir stipras zāles, un tikai profesionāls ārsts, manuprāt, spējīgs veikt šādu ārstēšanu. Esmu apjukusi un negribu nodarīt savam organismam vēl lielākas problēmas. Vai mana neirologa ieteiktie antidepresanti ir piemēroti manām sūdzībām? Zināms, ka antidepresanti nelabvēlīgi ietekmē asinsspiedienu, bet man ar asinsriti jau tā ir problēmas. Varbūt ir kāda cita ārstēšanās metode (hipnoze, psihiatrs), ko Jūs varētu ieteikt?
Paldies!
Atbildes:
-
2020. gada 9. novembrī
Labdien!
Trauksme, bezmiegs, garastāvokļa svārstības, somatoforie veģetatīvie traucējumi ir tikai daļa no problēmām, ko sekmīgi var ārstēt pie psihiatra. Jums tiešām būtu ieteicama speciālista konsultācija klātienē. Medikamentu izvēle ir atkarīga no veselības problēmām - traucējumu veida un smaguma, kā arī no katra cilvēka jutības pret tiem, nevis no medikamentu "vecuma".
Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā pie psihiatra uz vizīti var pierakstīties jebkurā no 3 Ambulatorajiem centriem klātienē vai zvanot uz tālruni darba dienās no 8.00-12.30 un no 13.00-16.30:
1) Tvaika ielā 2, reģistratūras tālr.: 67080147;
2) Veldres ielā 1a, reģistratūras tālr.: 67819748;
3) Ļermontova ielā 1, reģistratūras tālr.: 67715108.
Vēršam Jūsu uzmanību, ka psihiatrs ir tiešās pieejamības speciālists, pie kura var vērsties bez ģimenes ārsta nosūtījuma.Diāna Neperte, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Psihiatriskās palīdzības dienesta Ambulatori konsultatīvās nodaļas vadītāja, "Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs", Valsts SIA