Kā risināt panikas lēkmju un veģetatīvās distonijas problēmu?
Jānis 2020. gada 15. augustā
Labdien!
Esmu puisis, man ir 19 gadi, sveru 80 kg.
Nesen bija trakākais, kas noticis ar mani saistībā ar panikas lēkmēm. Bja grūti elpot, sirds lēkāja, tāpēc tika saukta ātrā palīdzība, kas man iešpricēja, lai es nomierinātos un kārtīgi atpūstos. Mamma mani baida, ka mani vienreiz ieliks psihiatriskajā klīnikā, un tas man izraisa šausmīgas bailes. Tā tiešām var būt, ka mani var ielikt klīnikā?
Man nav pašnāvnieciskas domas vai vēlme kādam nodarīt pāri, tieši pretēji - pat mušu man ir žēl.
Man ir veģetatīvā distonija jau 4 gadus, un esmu nolēmis sākt iet pie psihologa. Piebildīšu, ka vienmēr panikas lēkmju izraisītājs ir šaubas par manu veselības stāvokli. Esmu cilvēks, kas visu patur sevī, kā arī maz runāju.
Ceru uz pozitīvu atbildi!
Paldies jau iepriekš!
Atbildes:
-
2020. gada 25. augustā
Labdien!
Ieteiktu Jums aiziet pie psihiatra, jo šīs sūdzības ir gana nopietnas un, visticamāk, būtu nepieciešama medikamentoza terapija. Zāles var izrakstīt ārsts, ne psihologs.
Bet nevajag raizēties par nokļūšanu psihiatriskajā slimnīcā vai domāt - kā es iešu pie psihiatra, es taču neesmu traks vai tml. Tie ir stereotipi, kas neatbilst patiesībai. Nav jābūt "trakam", lai ietu pie psihiatra, un diemžēl šādi simptomi var piemeklēt katru no mums.
Vēl varat aiziet pie ārsta psihoterapeita, ja vēlaties izpētīt, no kurienes Jums šie simptomi un kā tikt ar tiem galā saviem spēkiem.Dr. Inita Lēna Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse
-
2020. gada 25. augustā
Labdien!
Jums ir ļoti laba apņemšanās - iet pie psihologa. Tas palīdzēs, iespējams, sevi vairāk apzināties un atrast metodes, kā ar šo stāvokli sadzīvot. Vēlams arī pakonsultēties pie psihiatra, varbūt var piemeklēt, ja vajag, arī medikamentozo terapiju. Tāpat, vienkārši bez iemesla, psihiatriskajā slimnīcā nevienu neliek.
Ar cieņu,Dace Simsone, ārste - psihiatre, "Klīnika Dzintari", SIA