Sirds pārsitieni un nesaprotamas sajūtas - pie kāda speciālista vērsties pēc palīdzības?
Lelde 2020. gada 15. jūlijā
Labdien!
Esmu sieviete, 29 gadi, augums - 173 cm, svars - 64 kg.
Pirms gada man sākās savādi simptomi, kuri nu jau mani ir iedzinuši depresijā, jo dzīves kvalitāte ir stipri kritusies.
Gadu atpakaļ man palika slikti ar sirdi vai arī uznāca panikas lēkme - joprojām nesaprotu, kas tas bija. Sāka reibt galva, stipri tirpt abas rokas, bija drausmīgs vājums un smagi sitās sirds, likās ka ģībšu. Izsaucu "ātros", jo mājās biju viena ar zīdaini. Kardiogramma bija normāla, vienīgi pulss bija palielināts. Iedeva man "Depankine" un ieteica izgulēties.
Tad pēc pāris nedēļām man vakaros sāka parādīties sirdsklauves, kā arī bija ātrs pulss ar pārsitieniem. Aizmigt varēju tikai pie ieslēgta TV, jo likās, ka man būs sirdstrieka. Tā dzīvoju pāris mēnešus. Papildus parādījās pilnīgs apetītes trūkums. Nevarēju ieēst neko. Divos mēnešos nokritos svarā par 10 kg.
Ģimenes ārste nosūtīja uz EHO kardiogrammu un USG vairogdziedzerim. Viss kārtībā. Izrakstīja man B vitamīnu un "Relaxten" kapsulas. Apetīte palēnām atgriezās, un sirdsklauves palika retākas. Kādu mēnesi viss bija kārtībā. Un tad atkal - pulss uz 120/130x ar pārsitieniem, kā arī bija sajūta, ka nāk ģībonis, ka miršu. Apguļoties uz sāniem, pašsajūta lēnām uzlabojās.
Un tā katru dienu.
Pēc pāris mēnešiem parādījās klāt arī vieglas sāpes kreisajā rokā -no elkoņa uz leju un arī pirkstos, īpaši bieži kreisās rokas mazajā pirkstiņā. Tad atkal viss pāriet un tad pēc kāda laika atkal sāk sāpēt.
Parādījušās arī sāpes krūškurvī - pa vidu, starp ribām. Pieceļoties kājās no sēdus stāvokļa, sirdsdarbība uzreiz stipri palielinās un sākas arī sirds pārsitieni. No rīta pamostoties, pirmās piecas minūtes jūtos labi, bet, kā sāku kaut ko domāt, tā sāk sāpēt rokas, kājas, pirksti. Dažreiz vakaros paliek tāda kā nejutīga viena ķermeņa puse uz vairākām minūtēm.
Nesaprotu, kas ar mani notiek un pie kāda speciālista vērsties?
Paldies!
Atbildes:
-
2020. gada 4. augustā
Labdien!
Jums ir trauksme un ar veģetatīvo nervu sistēmu saistīti traucējumi. Ieteiktu griezties pie psihiatra.
Ar cieņu,Baiba Brokāne-Čekstere, ārste-psihiatre, "Veselības salons 888"