medicine.lv skaitļos

Lietotāji online365
Aktīvie uzņēmumi12815
Nozares raksti1621
Ekspertu atbildes21477
Kā rīkoties, ja spriedzes momentos trīc galva?

Kā rīkoties, ja spriedzes momentos trīc galva?

Ilze 2020. gada 17. aprīlī

Labdien!

Man trīc galva pati no sevis - nekotrolēti, tā, it kā es piekrītoši viegli mātu ar galvu. Nav tā, ka galva trīc nepārtraukti, bet visvairāk tad, kad izjūtu stresu vai kādu spriedzi. Kad esmu mierīga un neizjūtu uztraukumu, galva netrīc. Baidos, ka tik nav Pārkinsona slimība. Esmu vēl jauna, 34 gadi, bet tas mani uztrauc, jo pie ārstiem šajā vīrusa laikā arī baidos iet. Ir bujušas epizodes, kad uznāk nepamatotas baiļu jeb uztraukuma sajūtas un tad trīc ne tikai galva, bet viss ķermenis, kā arī asinsspiediens uzkāpj uz 200/120, bet tas nav bieži un to pārvarēt izdodas ar pustableti "Alprazolam". Ko man darīt, lai izbeigtu šo galvas trīci?

Paldies!

Atbildes:

  • 2020. gada 23. aprīlī
    Labdien!

    Šajā ārkārtas situācijā ārsti psihoterapeiti piedāvā saņemt konsultāciju, arī neizejot no mājas - attālināti. Ar to Jūs varētu sākt, lai izprastu, kādi tieši Jums ir satraukumi un par ko ir baiļu lēkmes. Otra iespēja - kādu laiku lietot medikamentus trauksmes mazināšanai. Lietojot medikamentus, tiks noņemti simptomi, bet - kāds ir to iemesls, paliks neskaidrs. Pārtraucot lietot medikamentus, tie atkal var atsākties, bet lietot ilgstoši nedrīkst, jo var veidoties atkarība.

    Dr. Inita Lēna Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse

  • 2020. gada 27. aprīlī
    Labdien!

    Jums jāstrādā ar iekšējo spriedzi. Ja tas ir pie stresa situācijām, tad vajag ievērot vispārējos ieteikumus, kas ir sabalansēts darba un atpūtas režīms, Nepieciešami regulāra fiziska slodze, sportojot vismaz 3 reizes nedēļā pa 45-60 minūtēm, sabalansēta diēta (uzturs), samazināta stimulējošo dzērienu lietošana (kafija, tēja, kola u. c.), minimizēta alkohola lietošana un smēķēšana, ja tāda lieta tiek piekopta, pietiekošs miegs, Omega 3 taukskābes, D vitamīns vai saules gaisma, meditācijas treniņš. Iesaku pārbaudīties pie neirologa, kad tiks atcelti ierobežojumi.

    Ar cieņu,

    Dace Simsone, ārste-psihiatre, "Klīnika Dzintari", SIA

  • 2020. gada 27. aprīlī
    Labdien!

    Par aprakstītām sūdzībam ir grūti uzstādīt uzreiz diagnozi, ir vajadzīga neirologa konsultācija, magnētiskā rezonanse galvai, elektroencefalogramma un analīzes. Nosūtījumu pie neirologa, uz encefalogrammu un analīzem Jūs varat dabūt pie sava ģimenes ārsta. Dotajā brīdī neirologa konsultācijas ir pieejamas online.

    Ar cieņu,

    Dr. Rimjane, ģimenes ārste, psihoterapeite, arodslimību ārste, Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācija

  • 2020. gada 27. maijā
    Labdien!

    Ieteiktu Jums griezties pie psihiatra un pārrunāt šos simptomus. Alprazolamu lietot ilgstoši nedrīkst, jo tas var radīt atkarību. Ir daudz dažādi citi medikamenti, kas mazina trauksmi. Ārsts palīdzēs izvēlēties tos pareizākos atbilstoši Jūsu sūdzībām. Mūsu medicīnas iestādē arī konsultē psihiatrs. Par pierakstu var zvanīt uz tālruni 27088877.

    Ar cieņu,

    Baiba Brokāne-Čekstere, ārste-psihiatre, "Veselības salons 888"

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.