Vai tiešām ilgstoši paaugstināta temperatūra varētu būt tikai uz nervu pamata?
Santa 2020. gada 16. aprīlī
Labdien!
Man ir 35 gadi. Pirms aptuveni 2.5 mēnešiem 8. grūtniecības nedēļā tā pārtraucās (missed abortion). Tā kā tas bija 2. neveiksmīgais mēģinājums tikt pie bērniņa, šis man bija ļoti liels pārdzīvojums. Pāris dienas pēc tam, kad biju uzzinājusi šo slikto ziņu, man paaugstinājās temperatūra (no 37-37.5). Augļola veiksmīgi iztīrījās ar medikamentu palīdzību, un vizītēs pie 2 dažādiem ginekologiem tika apstiprināts, ka viss ir tīrs. Arī mēnešreizes ir atsākušās normālas un regulāras. Taču mani uztrauc tas, ka man šī temperatūra vēl joprojām nav pārgājusi. Esmu vairākas reizes bijusi pie ģimenes ārsta, kurš uzsver to, ka tas ir no nerviem. Diezgan regulāri man temperatūra ir no 36.8-37.2 (naktīs zemāka), bet ir dienas, kad "uzkāpj" līdz 37.5
Šobrīd dzeru NOOFEN (pa 1/2 tabletei 2x dienā) un pēc dakteres ieteikuma temperatūru nemēru. Taču sajūta ir, ka tā ik pa brīdim man tomēr ir (svilst vaigi, ausis, pakausis). Šajā laika posmā ir vismaz 3 reizes taisītas analīzes uz iekaisumu un infekcijām, taču tās visas ir negatīvas. Pēdējās analīzēs bija šāda novirze - neitrofīli absol.skaits 2.15, ref.intervāls 46.2%, Bazofīli absol.skaits 0.07, ref.int. 1.5%. Pārējais viss ok.
Vai tiešām tik ilgstoši paaugstināta temperatūra varētu būt tikai uz nervu pamata? Vai tiešām psihiatra apmeklējums man palīdzētu ar to tikt galā?
Paldies!
Atbildes:
-
2020. gada 23. aprīlī
Labdien!
Piekrītu ieteikumam temperatūru nemērīt. Ieteiktu apmeklēt psihoterapeitu.Maija Dace Broša, ginekoloģe, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
-
2020. gada 23. aprīlī
Labdien!
Šajā gadījumā Jūs varētu aiziet pie ārsta psihoterapeita, kas palīdzēs izrunāties, kā jūtaties par bērniņa zaudējumu. Ķermeņa temperatūras paaugstināšanās var būt no nerviem, jā, un Jūs atzīmējat, ka tā paaugstinājās dažas dienas pēc tam, kad uzzinājāt sliktās ziņas. Katrā ziņā ir bijis zaudējums, to nevar noliegt un domāju - pēc dažām tikšanās reizēm ar psihoterapeitu Jūs varēru izvērtēt, vai ir izmaiņas, vai temperatūra normalizējas. Ja tā nenotiek - tad iemesls tomēr ir cits. Varat mēģināt izprast - kad tieši (kuros brīžos) Jums svilst vaigi, ausis, pakausis? Vai šie brīži saistīti ar kādām spēcīgām emocijām vai ar ko citu?Dr. Inita Lēna Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse
-
2020. gada 27. aprīlī
Labdien!
Jā, paaugstināta temperatūra - 37 -37.5 - arvien biežāk ir sastopama arī kā psihoemocionālās pārslodzes rezultāts. Ja ir veikti nepieciešamie izmeklējumi, un ķermeniska saslimšana nav konstatēta, ir pamats domāt, ka paaugstināta temperatūra ir veģetatīvās nervu sistēmas disfunkcija, kas nav nekas ļauns, bet bieži ļoti traucējoši un pat mokoši. Arī Jūsu pieminētie simtomi, piemēram, svilšana vaigos, pakausī, bieži sastopamie karstuma/aukstuma viļni, svīšana, reiboņi, trīce, sirdsklauves un citi simptomi, ir sastopami neiroveģetatīvās distonijas gadījumos.
Veģetatīvā disfunkcija ir psihoterapeitu vai psihosomatikas speciālistu darbības lauks. Terapeits palīdz saprast, kas šādā veidā Jums liek reaģēt uz pasauli, kādi ir iemesli un palīdz tos risināt.
Ar cieņu,
Dr. Guntra Zariņa, psihoterapeite, Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācija